MK Dons 1-5 Chelsea, dupa un meci de Oscar al brazilianului lui Hiddink. Oscar a macat un hat-trick, Hazard a inscris si el. Rezultatele din FA Cup

Live Blog

Bucurati-va de fotbal

Data publicarii: Duminica 31 Ianuarie 2016, 17:08
Data actualizarii: Duminica 31 Ianuarie 2016, 21:47

Cele mai tari meciuri din FA Cup, cea mai veche competitie din lume, se vad la Sport.ro, in acest weekend

17:37 31 Jan
MK Dons 1-5 Chelsea

Fazele meciului

Min 62 - GOOOL Chelsea | Bertrand Traore, intrat in locul lui Diego Costa in urma cu 5 minute, duce scorul la 5-1

Min 55 - GOOOL Chelsea | Eden Hazard inscrie dupa o indelungata pauza dintr-un penalty si Chelsea risipeste orice emotie

Pauza

Min 44 - GOOOL Chelsea | Hat trick al lui Oscar. Brazilianul a inscris cu un sut de la 16 metri

Min 31  - GOOOL Chelsea | Oscar face dubla dupa o pasa a lui Loftus-Cheek

Min 23 - Eden Hazard are o sansa imensa de gol, dar David Martin se opune cu un reflex senzational la sutul trimis de belgian din 10 metri. Portarul lui MK Dons a avut noroc si cu bara

Min 20 - GOOOL MK Dons | Darren Potter egaleaza gratie unei devieri norocoase care l-a pacalit pe Courtois

Min 15 - GOOOL Chelsea | McFadzean face o gafa uriasa la o faza simpla, la care trebuia sa paseze catre propriul portar. Diego Costa recupereaza si ii trimite lui Oscar, care inscrie fara probleme

Min 13 - Chelsea are o mare sansa de a deschide scorul, dar sutul lui Oscar din interiorul careului trece razand pe langa bara

Min 1 - Fluier de start al partidei

19:23 30 Jan

LIVERPOOL 0-0 WEST HAM

19:01 30 Jan

Rezultatele finale ale meciurilor disputate pana la aceasta ora.

Pantilimon si Watford s-au calificat mai departe dupa 1-0 pe terenul lui Nottingham Forest.

18:14 30 Jan

Min 53 | GOOOL Arsenal - Alexis Sanchez ii readuce pe londonezi in avantaj cu o reluare din apropiere, dupa un contraatac fulger al gazdelor. Oxlade-Chamberlain a centrat decisiv

18:05 30 Jan

Rezultatele la pauza

17:35 30 Jan

GOOOL Burnley | Vokes egaleaza pe Emirates, in minutul 30, din pasa lui Darikwa. Surpriza la Londra, dupa 30 de minute controlate de gazde

17:22 30 Jan

GOOOL Arsenal | Callum Chambers deschide scorul pe Emirates dupa o faza la care gazdele au legat un numar impresionant de pase. Chambers a marcat cu un sut in cross, cu exteriorul, dupa un assist al lui Alexis

17:16 30 Jan

In primul meci al zilei din FA Cup, Tottenham a castigat cu 4-1 pe terenul lui Colchester. Chadli, de doua ori, Eric Dier si Tom Carroll au marcat pentru Spurs, in timp ce pentru Colchester a marcat tot un fotbalist al oaspetilor. Ben Davies si-a dat autogol in minutul 80.

16:58 30 Jan

Pantilimon, titular la Watford

Costel Pantilimon este titular in Notthingham Forest - Watford

16:48 30 Jan

Echipele de start pentru Arsenal - Burnley (17:00, Sport.ro)

300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”