SHEFFIELD UNITED 2-2 TOTTENHAM. Chiriches ajunge in Finala Cupei Ligii cu Chelsea, dupa un meci absolut nebun salvat in min 88

Tottenham Sheffield United Anglia
Data publicarii: Miercuri 28 Ianuarie 2015, 23:26
Data actualizarii: Miercuri 28 Ianuarie 2015, 23:41

Dupa 1-0 acasa, Tottenham a avut parte de emotii uriase in returul cu Sheffield United.

Tottenham s-a calificat in finala Cupei Ligii Angliei, dupa ce a facut 2-2 cu Sheffield United in meciul retur din semifinale.

Vlad Chiriches nu a fost inclus in lotul lui Tottenham pentru meciul cu Sheffield United, din returul semifinalelor Cupei Ligii Angliei. 1-0 a fost pentru Spurs in partida tur.

Ericksen a marcat in minutul 88 golul care a calificat-o pe Tottenham in finala, intr-un moment in care partida se indrepta spre prelungiri.

In finala, Tottenham o va intalni pe Chelsea.

SHEFFIELD UNITED: Howard, Harris, Basham, Flynn, McEverley, Doyle, Scougall, Baxter, Campbell-Ryce, Murphy, McNulty

TOTTENHAM: Vorm, Walker, Vertonghen, Dier, Davies, Lamela, Dembele, Stambouli, Mason, Kane, Eriksen

0-1, min 28: Eriksen deschide scorul
1-1, min 77: Adams, intrat in locul lui Ryce, egaleaza
2-1, min 80: Adams reuseste dubla. La acest scor meciul se duce in prelungiri.
2-2, min 88: Eriksen marcheaza