FOTO ȘI VIDEO Scene uluitoare în Premier League: în minutul 17, fanii au plecat de la stadion, iar antrenorul a făcut schimbare

Premier League Arsenal Sheffield United Anglia
Data publicarii: Luni 04 Martie 2024, 22:51
Data actualizarii: Luni 04 Martie 2024, 22:50

Sheffield United a avut parte de un start groaznic de partidă contra lui Arsenal, luni, în runda cu numărul 27 din Premier League.

După doar 25 de minute, Arsenal deja conducea cu 4-0 în urma golurilor lui Martin Odegaard (5'), Jayden Bogle (13' - penalty), Gabriel Martinelli (15') și Kai Havertz (25'). Până la pauză a înscris și Declan Rice, iar scorul a ajuns la 5-0!

Sheffield United, umilită de Arsenal în Premier League

Mai mulți fani ai lui Sheffield United prezenți pe Bramall Lane au fost surprinși părăsind stadionul imediat după golul de 3-0 al lui Arsenal, în minutul 17.

Tot în minutul 17, Chris Wilder, antrenorul lui Sheffield, a decis să facă o schimbare. Mijlocașul Oliver Norwood a fost scos de pe teren și înlocuit de Ben Osborn.

• În poarta lui Sheffield United este croatul Ivo Grbic (28 de ani), care a plecat de la Atletico Madrid în această iarnă, după transferul lui Horațiu Moldovan.

"Este cel mai dezechilibrat meci de fotbal pe care l-am văzut vreodată", a scris Jason Burt, jurnalist la The Telegraph, pe Twitter.

Sheffield United este ultima clasată din Premier League, cu 13 puncte în 27 de etape, iar gruparea condusă de Chris Wilder se îndreaptă spre retrogradare. Distanța față de ultimul loc care asigură salvarea este acum de 11 lungimi.

De partea cealaltă, Arsenal încearcă să rămână aproape de Liverpool și Manchester City. Cu victoria din această seară, formația pregătită de Mikel Arteta ajunge la 61 de puncte, rămâne pe trei și e la două, respectiv o lungime de primele clasate.