OUT! Ferguson, nervos dupa ce United a luat 5 de la Chelsea! Jucatorul care l-a scos din minti: "S-a gandit el sa faca asta!" Cine pleaca la iarna:

Alex Ferguson Manchester United Anglia
Data publicarii: Joi 01 Noiembrie 2012, 15:33
Data actualizarii: Joi 01 Noiembrie 2012, 15:33

Sir Alex Ferguson a pus infrangerea lui Manchester United pe seama gafei unui jucator cu greutate din lot!

Alex Ferguson a dat vina pe Nani pentru infrangerea lui Man United din Cupa Ligii Angliei, 4-5 cu Chelsea! Nani a pierdut posesia in ultimul minut cand United conducea cu 3-2, Chelsea a dus mingea in careu lui Lindergaard si a obtinut un penalty, transformat de Eden Hazard. In prelungiri, Chelsea a reusit sa mai marcheze de 2 ori si s-a calificat sferturi.

"Am dat mingea usor pentru al treilea gol al lor si noi luptam sa controlam jocul in acel moment. Jucam foarte bine atunci si tot ce trebuia sa facem era sa tinem de posesie. Dar Nani a decis sa incerce sa depaseasca un adversar, a pierdut mingea si ei au obtinut penalty-ul.

Nu stiu daca a fost sau nu insa cred ca tinerii jucatori au inceput sa simta presiunea si a fost dificil pentru noi in extra time. Era o situatie in care trebuia sa tina mingea in colt pana se termina partida" a spus Alex Ferguson.

Nani este dorit de Juventus si Zenit si a fost la un pas sa plece de la United si in vara. Se pare ca aceasta greseala s-ar putea sa-l coste cariera la United.