Meci de INFARCT pe Stamford Bridge: Chelsea 5-4 Manchester United! Doua BANNERE de senzatie afisate de fanii lui United: GIF si VIDEO

Anglia
Data publicarii: Miercuri 31 Octombrie 2012, 23:05
Data actualizarii: Joi 01 Noiembrie 2012, 00:47

Chelsea a castigat in fata lui United cu 5-4 dupa prelungiri si s-a calificat in sferturile Cupei Ligii. United a fost aproape sa revina si sa duca meciul la penalyturi.

Min 120: GOOOOL! PENALTY pentru United! Giggs inscrie fara probleme!

Min 116: GOOOOL! Ramires inscrie pentru Chelsea! NEBUNIE in tribunele de pe Stamford Bridge!

Min 97: GOOOOL! Chelsea inscrie prin Sturridge!

Meciul a intrat in prelungiri!

Min 90+4: GOOOOOOL Chelsea! Hazard inscrie din penalty!

Min 90+3: Wootton il faulteaza in careu pe Ramires: arbitrul fluira penalty!

Fanii lui Manchester United i-au intepat pe rivalii de la Chelsea un banner afisat in repriza a doua a meciului: "Chelsea lupta impotriva rasismului inca de duminica" :)

Min 59: GOOOOOOL!  MECI NEBUN pe Stamford Bridge! Nani inscrie si o aduce in avantaj pe United!

Min 52: GOOOOOOL Chelsea! Cahill trimite cu capul in poarta si scorul este 2-2!

Min 45: GOOOOOOL United! Chicharito inscrie chiar inainte de pauza!

Min 31: GOOOOOL CHELSEA! Moses este faultat in careu de catre Buttner! Luiz inscrie si restabileste egalitatea!

Min 22: GOOOOOL UNITED! Buttner a executat o lovitura libera pe langa poarta. Cech repune mingea in joc insa Anderson intercepteaza si trimite pe langa Cahill. Giggs inscrie pentru 1-0! VIDEO

Min 12: Romeu vede primul cartonas galben dupa ce l-a faultat pe Buttner.

Min 3: Giggs trimite catre Hernandez insa Cahill intercepteaza. Putea fi o faza periculoasa la poarta lui Chelsea.

Chelsea: Cech; Azpili, Cahill, D Luiz, Bertrand; Romeu, Mikel; Moses, Mata, Piazon; Sturridge

Man United: Lindegaard; Rafael, Keane, Wootton, Buttner; Nani, Fletcher, Anderson, Giggs; Hernandez, Welbeck

Arbitrul, al 12-lea jucator

Chelsea a facut plangere la FA impotriva arbitrului Mark Clattenburg, care l-a injurat pe John Obi Mikel in meciul din Premier League. Politia din Londra spune ca are o dovada video iar Federatia va judeca acest caz. Intre timp, fanii lui United au venit la stadion cu un banner in care il sustin pe arbitru.

INFO MECI
Chelsea a gasit cea mai tare modalitate pentru a castiga meciul cu Manchester United. Fanii vor fi al 12-lea jucator.

Chelsea si United se vor intalni a doua oara in decurs de o saptamana. Diavolii lui Ferguson au castigat cu 3-2 meciul de pe Stamford Bridge, iar acum cei de la Chelsea au sansa sa se razbune in Cupa Ligii.

Site-ul lui Chelsea ii indeamna pe fani sa paorte costume cat se poate de infricosatoare, meciul de azi fiind chiar in seara de Halloween.

"Este cea mai infricosatoare naoape a anului. Vrem ca toti fanii care au bilete pentru acest meci sa vina costumati si sa-i sperie pe jucatorii lui United", scrie site-ul lui Chelsea.