Omul care l-a transformat pe Van Gaal in GENIU l-a salvat din nou! Ce s-a intamplat in min 89 la Newcastle - Man United

Manchester United Louis Van Gaal Anglia
Data publicarii: Joi 05 Martie 2015, 09:57
Data actualizarii: Joi 05 Martie 2015, 10:01

In ciuda unei evolutii considerata mediocra de presa din Anglia, Manchester United a reusit o noua victorie in Premier League.

Newcastle 0-1 Manchester United / Echipa lui Louis van Gaal a obtinut al 5-lea succes din ultimele 7 partide de Premier League dupa victoria cu 1-0 de pe St James Park, stadionul celor de la Newcastle. In ciuda succesului care o mentine pe United pe locul 4, la un punct in spatele lui Arsenal si la 2 peste Liverpool, evolutia "diavolilor" a fost departe de a impresiona.

Schimbat in partida din weekend cu Sunderland la pauza, Di Maria a avut un nou meci sters fiind schimbat in minutul 59. Eroul partidei s-a numit insa Ashley Young. Internationalul englez a marcat unicul gol al partidei in minutul 89 dupa o faza confuza.|

VEZI AICI GOLUL MARCAT DE ASHLEY YOUNG

Portarul lui Newcastle, Tim Krul, l-a salvat si de aceasta data pe Van Gaal - goalkeeperul de 26 de ani a degajat gresit la o faza la care era presat de Wayne Rooney, mingea a ajuns la Ashley Young care a trimis in poarta goala.

Tim Krul il ajuta pentru a 2-a oara pe Van Gaal in ultimul an - la Campionatul Mondial, Van Gaal a luat o decizie nebuna in partida din sferturile competitiei cu Costa Rica, decizie catalogata ca fiind genial de presa din intreaga lume si colegii de breasla ai managerului olandez. Atunci, Van Gaal a decis sa il introduca in poarta in minutul 119 pe Krul pentru loviturile de departajare! Krul a salvat 2 penalty-uri si Olanda s-a calificat in semifinale. Involuntar, Krul l-a ajutat din nou pe Van Gaal insa pentru Man United urmeaza o perioada extrem de dificila - joaca in weekend in Cupa Angliei contra lui Arsenal, meci care va avea loc pe 9 martie in direct la Sport.ro de la ora 21.45, pentru ca apoi sa joace in campionat cu Tottenham, Liverpool, Aston, Villa, Manchester City si Chelsea.