Newcastle - Manchester City Manchester City Newcastle Anglia
Data publicarii: Duminica 21 August 2022, 20:35
Data actualizarii: Duminica 21 August 2022, 20:35

Meciul dintre Newcastle și Manchester City s-a terminat la egalitate, 3-3, în cadrul etapei a treia din Premier League.

Gundogan a fost cel care a deschis scorul pe St. James Park, în minutul cinci, din pasa lui Bernardo Silva. Newcastle a revenit și a preluat conducerea înainte de pauză prin reușitele semnate de Almiron și Wilson.

Newcastle - Manchester City 3-3. Spectacol total în Premier League

După pauză, Trippier a înscris pentru 3-1 în minutul 54, dar bucuria gazdelor nu a durat mult. Haaland a redus din diferență în minutul 61, după ce a fost lăsat fără marcaj în careu, iar Bernardo Silva a restabilit egalitatea în minutul 64, după un assist de zile mari semnat de Kevin de Bruyne.

După această etapă, Arsenal este lider în Premier League, cu nouă puncte din tot atâtea posibile. Manchester City este pe locul doi, cu șapte puncte, iar Newcastle a urcat pe locul șase, cu cinci puncte.

În următoarea rundă, Manchester City va primi vizita celor de la Crystal Palace, iar Newcastle se va deplasa pe terenul lui Wolverhampton.