"Nasii" Cormoranilor: Chelsea 2-0 Liverpool - VEZI REZUMAT

Data publicarii: Miercuri 19 Decembrie 2007, 11:47
Data actualizarii: Miercuri 19 Decembrie 2007, 11:47
CHELSEA MERGE IN SEMIFINALELE CUPEI LIGII ANGLIEI

Marele meci din sferturile Cupei Ligii Angliei s-a incheiat cu un rezultat anticipat de fanii lui Chelsea: 2-0 pentru albastrii lui Avram Grant. Londonezii si-au respectat statutul de sperietoare pentru echipa lui Rafa Benitez si au obtinut biletele pentru semifinale, unde ii asteapta Everton si rivalele Arsenal si Tottenham.

Benitez ramane in continuare fara victorie pe Stamford Bridge si e deja la al patrulea an la conducerea lui Liverpool, cea mai iubita echipa din Anglia.

Dupa o prima repriza incheiata cu 0-0, Lampard a deschis scorul pentru Chelsea in minutul 59, insa Itandje a fost pacalit de devierea lui Carragher. Cosmarul lui Liverpool a inceput sa se contureze in minutul 60 cand vedeta Peter Crouch a vazut cartonasul rosu pentru o intrare criminala. Shevchenko a pus bomboana pe coliva lui Liverpool in minutul 90.