Milionarii lui Abramovic s-au facut de RAS pe terenul unei echipe deja retrogradate! Al doilea SOC GIGANTIC din Anglia in doua ore:

Chelsea andre villas boas Roman Abramovici Anglia
Data publicarii: Duminica 23 Octombrie 2011, 21:45
Data actualizarii: Duminica 23 Octombrie 2011, 21:48

Toata Anglia vorbeste de umilinta pe care Man. United a trebuit s-o suporte pe Old Trafford in fata lui City, dar oamenii lui Ferguson nu sunt singurii care au patit-o rau!

Chelsea a pierdut cu 1-0 pe terenul lui QPR, considerata a doua favorita la retrogradarea din Premier League la finalul sezonului!

Dupa ce a luat gol din penalty in minutul 10, Chelsea n-a putut sa revina. A pierdut doi oameni pana la pauza si Villas Boas n-a avut nicio solutie. A atacat chiar daca a avut in teren doar 8 oameni, dar nimeni n-a fost in stare sa inscrie! Bosingwa si Drogba au vazut 'rosii' directe intr-un interval de numai 8 minute!

Pana la final, alti 7 jucatori de la Chelsea au luat cartonase galbene! Villas Boas n-a putut inventa nicio strategie care sa-l invinga pe cel mai tare adversar al lui Chelsea pe Loftus Road: arbitrul Chris Foy!