Torres a reusit intr-o seara ce n-a putut Chelsea in toata istoria ei din Liga! Performanta la care nu se astepta nimeni!

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 19 Octombrie 2011, 23:43
Data actualizarii: Joi 20 Octombrie 2011, 12:31

Chelsea a platit 58 de milioane de euro pentru a-l aduce pe Torres de la Liverpool. Au asteeptat sa se acomodeze, insa El Nino a pornit mai greu decat ar fi crezut cel mai pesimist fan al lui Chelsea.

In 25 de meciuri a reusit sa inscrie numai doua goluri. A jucat in Premier League si in Champions League pentru echipa sa dar in afara de ratari incredibile si cateva pase bune, nu a aratat mare lucru. Cele 58 de milioane de euro cheltuite pentru el incep sa spuna inca o poveste interesanta. In vara presa din Anglia a lansat informatia ca Torres ar putea pleaca daca nu devine golgheter.

El Nino a inceput tare acest sezon si a inscris impotriva lui United insa Chelsea a pierdut meciul cu 3-1. A venit apoi inca o reusita impotriva lui Swansea, dar nu a apucat sa termine meciul. Torres a inscris in minutul 29 si a fost eliminat zece minute mai tarziu pentru o intrare nesabuita. El poate reveni in campionat abia pe 29 octombrie, la derbyul cu Arsenal.

In Liga Campionilor Villas Boas a avut insa incredere in el, iar asta l-a motivat. Torres a inscris o dubla impotriva Genk, in victoria cu 5-0.

Torres a pus umarul si a batut un record incredibil. Chelsea a batut cu 5-0 pe Genk si acesta este cel mai mare scor din istoria meciurilor din Liga jucate pe teren propriu.