SURPRIZA ANULUI in Cupa Angliei: Manchester City 1-2 Wigan. Vezi super golul reusit de Nasri si cum a fost lasat Pantilimon fara replica la penalty. VIDEO

Data publicarii: Duminica 09 Martie 2014, 18:02
Data actualizarii: Duminica 09 Martie 2014, 20:03

Surpriza uriasa in FA Cup. City, cu Pantilimon titular si in atac in ultimele 20 de secunde ale meciului, a fost invinsa pe teren propriu de Wigan si eliminata din competitie.

Wigan, echipa care i-a luat Cupa Angliei lui City anul trecut in finala cu un gol in prelungiri, a reusit din nou un rezultat incredibil, de data asta in sferturile de finala.

Wigan a castigat cu 2-1 pe stadionul lui City, intr-un meci in care Pantilimon a fost titular. Celelalte echipe calificate in semifinale sunt Arsenal, Hull City si Sheffield United.

FAZELE MECIULUI

City 1-2 Wigan, min 69: Gooool Nasri!

City 0-2 Wigan, min 47: Perch marcheaza dupa o eroare uriasa a lui Clichy

City 0-1 Wigan, min 26: Gomez inscrie din penalty. Pantilimon nu a avut nicio sansa