FOR-MI-DA-BIL! Pantilimon, interventie de senzatie in fata lui Lavezzi! Portarul lui Manchester City a fost omul reprizei secunde! VIDEO:

Data publicarii: Miercuri 05 Martie 2014, 22:57
Data actualizarii: Joi 06 Martie 2014, 00:12

►Pantilimon prezinta: Duminica FAntasticilor la Sport.ro! 14:00 Arsenal – Everton, 16:00 Hull City – Sunderland, 18:00 City – Wigan!

Echipa nationala a Romaniei a disputat marti seara un amical de gala impotriva reprezentativei Argentinei, care a venit la Bucuresti cu toate vedetele, printre care Leo Messi, Gonzalo Higuain sau Kun Aguero.

Partida a inceput foarte echilibrat, iar jucatorii lui Victor Piturca au jucat extrem de dezinvolt.Chiar daca oaspetii au avut o prima ocazie mai importanta, Gonzalo Higuain trimitand in Tatarusanu din cativa metri, din lateral, jucatorii nostri au raspuns destul de agresiv, iar minutul 20 a consemnat o ocazie imensa a lui Ciprian Marica.

La doar cateva minute distanta, Alex Maxim a avut si el o ratare colosala, mijlocasul lui Vfb Stuttgart trimitand in portar, din doar cativa metri.

Kun Aguero a avut si el o ratare mare in finalul primei reprize, insa Ciprian Tatarusanu, goalkeeperul Stelei s-a opus formidabil.

De departe cea mai tare interventie a serii i-a apartinut insa lui Costel Pantilimon, cel care a scos formidabil o minge trimisa de Ezequiel Lavezzi. Portarul lui City a scos un gol ca si facut!