Borussia Dortmund Liverpool Anglia Liverpool a pierdut SUPER amicalul cu Dortmund: 2-3! AICI VIDEO cu golurile marcate in meciul de la Indiana
Data publicarii: Sambata 20 Iulie 2019, 15:04
Data actualizarii: Sambata 20 Iulie 2019, 15:05

Prima infrangere pentru Liverpool in aceasta vara.

Castigatoarea Champions League a pierdut in fata lui Dortmund intr-un amical de lux disputat pa Indiana.

Paco Alcacer a deschis scorul in minutul 3, dar pana la pauza s-a facut 1-1. Delaney si Bruun Larsen au adus-o pe BVB in avantaj, iar Brewster a redus din diferenta cu un sfert de ora inainte de final, din penalty.

Dupa victoriile cu Tranmere (6-0) si Bradford (3-2) si infrangerea cu Dortmund, Liverpool mai are de jucat 4 meciuri de verificare (cu Sevilla, Sporting, Napoli si Lyon) inaintea Community Shield, programata pe 4 august, pe Wembley, contra lui City. Premier League incepe pentru echipa lui Klopp pe 9 august cu un meci pe Anfield in fata lui Norwich.