Liverpool Manchester United manchester united - liverpool Anglia Mohamed Salah
Data publicarii: Duminica 24 Octombrie 2021, 20:17
Data actualizarii: Duminica 24 Octombrie 2021, 20:25

Manchester United a fost distrusă pe teren propriu de rivala Liverpool, 0-5.

Cu Ronaldo în teren pe tot parcursul partidei, United a fost umilită de rivala Liverpool pe Old Trafford. Keita a deschis scorul pentru ”cormorani” în minutul 5, din pasa lui Salah, iar opt minute mai târziu, Jota a dus scorul la 2-0.

Manchester United, înfrângere fără drept de apel cu Liverpool

Mohamed Salah a ieșit la rampă în minutul 38. A punctat pentru 3-0, iar scorul l-a făcut pe Ronaldo să-și piardă controlul. Tot mijlocașul egiptean a dus scorul la 4-0 în prelungirile primei reprize.

După pauză, Salah a scăpat singur cu De Gea și l-a executat cu o scăriță. Cu această reușită, egipteanul a reușit ”hat-trick-ul”, a devenit golgheter în Premier League și cel mai bun marcator african din istoria competiției.

United a terminat meciul în zece oameni. Pogba a văzut direct cartonașul roșu după o intrare dură asupra lui Keita.

După acest rezultat, Liverpool a urcat pe locul doi, cu 21 de puncte, la un singur punct în spatele celor de la Chelsea și rămâne singura echipă neînvinsă în acest sezon de Premier League.

United este pe locul șapte, cu 14 puncte.