Incidente grave la derby-ul din Manchester! United a castigat in prelungiri, Ferdinand a fost lovit in figura! Un fan a intrat pe teren! Click AICI pentru VIDEO si FOTO:

Manchester United derby galerie foto Manchester City Rio Ferdinand Anglia
Data publicarii: Duminica 09 Decembrie 2012, 18:24
Data actualizarii: Luni 10 Decembrie 2012, 00:44

Cel mai tare meci din etapa asta din Premier League s-a lasat cu sange. Un obiect a fost aruncat din tribune de fanii lui City si l-a lovit pe Rio Ferdinand. Cateva minute a fost haos pe teren, iar in tribune fanii au inceput sa se bata.

Spre finalul meciului, scorul era 2-2, iar United se pregatea sa bata o lovitura libera. "Cetatenii" au revenit de la 0-2 in meci, dupa ce Rooney marca in prima repriza de doua ori.

Insa Van Persie a marcat din acea lovitura libera, in minutul 92, iar totul s-a terminat pentru City. S-a facut 3-2 pentru rivala United, iar fanii au innebunit.

Ferdinand s-a dus sa se bucure ostentativ spre tribunele unde stateau fanii gazda, iar unul dintre ei a aruncat un obiect spre el. L-a lovit direct in fata, in zona arcadei stangi.

Apoi unul dintre fani a intrat in teren, sa-l bata pe acelasi Ferdinand! Arbitrul a oprit meciul, jucatorii l-au tinut cu greu pe fan, la fel si pe fundasul de la United. VIDEO AICI cu INCIDENTUL

Pana la urma, partida a fost reluata pentru ultimele zeci de secunde si s-a terminat 3-2. Fanul a fost scos din teren si a ajuns la politie si cel mai probabil va primi o interdictie pe stadion, alaturi de o pedeapsa cu inchisoarea.