Imagini emoționante cu Ronaldo, chiar înainte să intre pe teren! Ce a făcut superstarul portughez

Cristiano Ronaldo Burnley Manchester United Anglia
Data publicarii: Marti 08 Februarie 2022, 23:38
Data actualizarii: Marti 08 Februarie 2022, 23:39

Burnley și Manchester United s-au întâlnit în etapa cu numărul 24 din Premier League.

Scorul a fost deschis de „diavolii roșii”, în minutul 13, prin Varane, însă reușita fundașului francez a fost anulată cu ajutorul VAR, pe motiv de ofsaid. Cinci minute mai târziu, Pogba a dus-o pe United în avantaj, stabilind și rezultatul de la pauză.

Pentru meciul cu Burnley, Rangnick a decis să îl lase pe banca de rezerve pe Cristiano Ronaldo, asta după ce superstarul portughez a fost integralist în meciul din FA Cup, cu Middlesbrough. United a fost eliminată la loviturile de departajare, după ratarea lui Elanga.

În prima repriză, la scorul de 0-0, Cristiano Ronaldo a ratat penalty-ul care ar fi putut asigura calificarea lui United în optimi. Jadon Sancho a reușit să deschidă scorul pentru „diavolii roșii”, însă Crooks a egalat, trimițând meciul în prelungiri.

Gest emoționant al lui Cristiano Ronaldo

Astfel, tehnicianul a preferat să îl titularizeze pe Cavani pentru meciul cu Burnley, trimițându-l pe portughez în teren în minutul 68, în locul atacantului uruguayan, la scorul de 1-1.

Cristiano Ronaldo a atras atenția însă cu un gest pe care l-a făcut pe banca de rezerve. În momentul în care se echipa, superstarul portughez a luat apărătorile, pe care le are personalizate, având imagini cu toată familia pe ele, și le-a pupat. Gestul nu a trecut neobservat, devenind rapid viral pe rețelele de socializare.