Gol minunat dupa schema lui Ronaldinho! Cum a inscris Coutinho pentru Liverpool din lovitura libera VIDEO

Autor: Sport.ro
Miercuri 10 Februarie 2016, 11:05

Liverpool a fost invinsa dramatic de West Ham in FA Cup. Golul victoriei a fost marcat in minutul 120.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Suporterii lui Liverpool raman doar cu satisfactia golului fantastic marcat de Coutinho in meciul cu West Ham.

Brazilianul de 23 de ani s-a inspirat de la Ronaldinho si inscris cu o executie spectaculoasa, pe sub zid, dintr-o lovitura libera de la 18 metri. Ronaldinho a marcat asa in 2006, intr-un meci de Liga cu Werder Bremen.

Coutinho a marcat golul de 1-1, care a impins meciul in prelungiri. West Ham a lovit decisiv in minutul 120 si s-a calificat in optimile Cupei, unde o va intalni pe Blackburn.

Meciurile din optimi se joaca in perioada 20-22 februarie.