Faze SCANDALOASE in Premier League! Penalty dupa simularea lui Dzeko, ofsaid IMENS la golul lui Nasri: VIDEO

Manchester City Edin Dzeko Samir Nasri Anglia
Data publicarii: Sambata 05 Aprilie 2014, 16:00
Data actualizarii: Sambata 05 Aprilie 2014, 19:45

►FIGHT NIGHT! Mai Multa Actiune! "Bombardierul" Pascu vs "Spartanul" Izidor, sambata de la 21:00 pe Sport.ro si Voyo

Manchester City 4-1 Southampton / Manchester City ramane marea favorita la titlu in Premier League - desi se afla pe locul 3 inaintea inceperii acestei etape la 4 puncte de liderul Liverpool, echipa lui Pellegrini are avantajul celor 2 restante cu Sunderland si Aston Villa.

In partida de astazi cu Southampton, cei de la City au beneficiat de 2 erori mari de arbitraj. Mai intai, in minutul 3, Dzeko a cazut in careu fara sa fie atins de Fonte - acesta a ridicat piciorul, insa nu a existat contact iar arbitrul a fost pacalit de caderea atacantului bosniac, Yaya Toure transformand penalty-ul. VIDEO AICI

Lambert a egalat apoi in minutul 37 tot din penalty, pentru ca in prelungirile primei reprize sa aiba loc o greseala uriasa a asistentului. Yaya Toure i-a pasat perpendicular pe poarta lui Nasri, acesta a deviat cu calcaiul spre David Silva care se afla 2 metri in spatele fundasilor lui Southampton! Spaniolul i-a centrat in fata portii lui Nasri si acesta a inscris pentru 2-1. VIDEO AICI

In minutul 3 al prelungirilor a inscris si Dzeko cu o lovitura de cap din fata portii. In a 2-a repriza a marcat si Jovetic