FC Hermannstadt - FC Botoșani 1-1. Egalitate la Sibiu, moldovenii rămân în "zona roșie"

FC Hermannstadt Bogdan Andone FC Botosani Marius Maldarasanu play-out Superliga
Data publicarii: Vineri 19 Aprilie 2024, 18:58
Data actualizarii: Vineri 19 Aprilie 2024, 20:28

FC Hermannstadt - FC Botoșani s-a terminat 1-1, în etapa cu numărul cinci din play-off-ul Superligii.

FC Hermannstadt - FC Botoșani 1-1

Minutul 90+6: Final de meci!

Minutul 90+3: GOOOOL Hermannstadt! Cristian Neguț se trece pe lista marcatorilor și scorul este egal!

Minutul 87: Cartonaș galben pentru Juan Kaprof!

Minutul 75: Schimbare Botoșani! Enzo iese, Francesco Margiotta intră.

Minutul 61: GOOOOOL Botoșani! Sebastian Mailat deschide scorul pentru moldoveni!

Minutul 45: A început a doua repriză!

Prima repriză

Minutul 45+4: Sfârșit de primă repriză!

Minutul 45+3: Rijad Sadiku primește un cartonaș galben.

Minutul 39: Paraschiv a trimis balonul spre proprie poartă. Însă, mingea a fost respinsă de către un Căbuz atent.

Minutul 37: Sota Mino a primit un cartonaș galben.

Minutul 31: Aldaír Ferreira a văzut cartonașul galben!

Minutul 24: Cartonaș roșu! Alessandro Murgia vede cartonașuș după ce a intervenit periculos asupra lui Enzo Lopez.

Minutul 19: Silviu Balaure trimite o centrare din corner, dar balonul nu ajunge la nici un coechipier și iese în afara terenului.

Minutul 12: Botoşani încearcă să creeze o fază periculoasă prin serviciile lui Victor Dican, dar mingea iese înafara terenului.

Minutul 11: Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Rijad Sadiku i-a pus piedică lui Daniel Paraschiv.

Minutul 4: Gabriel Iancu încearcă o execuție îndrăzneață, dar este blocat.

Minutul 1: A început partida pe Stadionul Munincipal din Sibiu!

Echipele de start

Hermannstadt: Căbuz – Opruț, Bejan, Găman, Butean – Ianis Stoica, Mino Sota, Murgia, Balaure – Paraschiv, Gabi Iancu.

Rezerve: Muțiu, Pop, Medina, Ionuț Stoica, Antoche, Dragoș Iancu, Neguț, Biceanu, Oroian, Jipa, Ciubotaru, Fonseca.

Antrenor: Marius Măldărășanu

FC Botoșani: Ducan – Benzar, Sadiku, Miron, Țigănașu – Petro, Dican, Ferreira – Florescu, Lopez, Mitrov

Rezerve: Kukic, Celea, Șeroni, Gligor, David, Fipip, Kaprof, Fulop, Mailat, Ofosu, Margiotta.

Antrenor: Bogdan Andone

FC Hermannstadt - FC Botoșani, primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, este LIVE TEXT pe Sport.ro începând cu ora 17:30.

Echipa gazdă este lider în play-out (cu 27 de puncte), în timp ce oaspeții sunt momentan pe penultimul loc (cu 17 puncte).

FC Botoșani vine după senzaționalul 4-1 cu FC U Craiova

Moldovenii se deplasează la Sibiu având un moral foarte bun dat de victoria din ultima rundă, 4-1 cu FCU Craiova 1948, victorie în urma căreia au rămas cu şanse reale în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Elevii lui Bogdan Andone vor întâlni o formaţie neînvinsă pe teren propriu din iulie 2023, interval în care FC Hermannstadt a înregistrat acasă nouă succese şi şapte rezultate de egalitate.

Antrenorul Marius Măldărășanu, invincibil în fața lui FC Botoșani

Cea mai recentă dispută directă din Superligă: 28 ianuarie 2024, FC Hermannstadt - FC Botoşani 2-0 (dublă Silviu Balaure).

Antrenorul Marius Măldărăşanu este neînvins în cele şase întâlniri cu gruparea moldavă, palmaresul său cuprinzând o victorie şi cinci egaluri, subliniază LPF.