Explicațiile lui Klopp după eșecul rușinos cu Leeds de pe Anfield. Ce a spus antrenorul lui Liverpool

Liverpool - Leeds 1-2 Jurgen Klopp Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 30 Octombrie 2022, 17:07
Data actualizarii: Duminica 30 Octombrie 2022, 17:05

Liverpool a pierdut surprinzător cu Leeds, echipă care nu a mai reușit de 21 de ani să-i învingă pe "cormorani".

Jurgen Klopp a încercat să explice motivul pentru care elevii săi au pierdut cu Leeds, o echipă care nu a mai reușit de 21 de ani să-i învingă pe cormorani.

Neamțul a evidențiat faptul că accidentările și faptul că jucătorii reveniți sunt "aruncați" în meciuri fără să fie refăcuți complet sunt un factor principal al formei slabe arătate de trupa din Merseyside.

Ce a spus Jurgen Klopp după înfrângere

„Asta e situația. Nu avem nicio scuză, chiar dacă avem probleme încă din primele zile cu accidentările sau jucători care încă nu sunt complet refăcuți.

Asta este ce cărăm după noi în acest moment și motivul pentru care unii jucători evoluează mult, iar alții evoluează mult prea devreme.

Asta este situația, dar ne așteaptă următorilor joc. Ați spune că e Napoli, dar jucăm acasă și trebuie să oferim o performanță bună”, a spus Jurgen Klopp după meci, potrivit Liverpoolfc.com.

Golul lui Salah, anulat de reușita lui Leeds din minutul 89

Pe Stadionul Anfield, Leeds United a deschis scorul în minutul 4, prin Rodrigo. Gazdele au egalat zece minute mai târziu, în minutul 14, prin Mohamed Salah, servit de Andrew Robertson. Oaspeţii au reuşit însă să înscrie golul victoriei în minutul 89, prin Crysencio Summerville.

FC Liverpool este pe locul 9, cu 16 puncte, iar Leeds a urcat pe 15, cu 12 puncte. Într-un alt meci al etapei a 14-a, Fulham şi Everton au terminat la egalitate, 0-0.