VIDEO Surpriză imensă în Premier League: Liverpool, învinsă chiar pe Anfield de una dintre codașele clasamentului

FC liverpool Crysencio Summerville Leeds United Mohamed Salah Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 30 Octombrie 2022, 09:43
Data actualizarii: Duminica 30 Octombrie 2022, 09:47

”Cormoranii” au ajuns astfel la două înfrângeri consecutive în campionatul Angliei.

Echipa engleză FC Liverpool a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, cu formaţia Leeds United, scor 1-2, într-un meci al etapei a 14-a din Premier League.

Golul lui Salah, anulat de reușita lui Leeds din minutul 89

Pe Stadionul Anfield, Leeds United a deschis scorul în minutul 4, prin Rodrigo

Gazdele au egalat zece minute mai târziu, în minutul 14, prin Mohamed Salah, servit de Andrew Robertson

Oaspeţii au reuşit însă să înscrie golul victoriei în minutul 89, prin Crysencio Summerville.

Liverpool, doar pe locul 9 în Premier League

FC Liverpool este pe locul 9, cu 16 puncte, iar Leeds a urcat pe 15, cu 12 puncte.

Într-un alt meci al etapei a 14-a, Fulham şi Everton au terminat la egalitate, 0-0.