VIDEO EXCLUSIV E-MIL | Pastila de Sport din 15 ianuarie: reacții după debutul lui Radu Drăgușin + Ce se întâmplă în handbalul românesc

Data publicarii: Luni 15 Ianuarie 2024, 16:33
Data actualizarii: Luni 15 Ianuarie 2024, 16:55

Pastila de Sport prezentată de E-MIL este în fiecare zi, de luni până vineri, pe Sport.ro și pe toate canalele de Social Media ale site-ului de sport.

E-MIL prezintă Pastila de Sport de luni până vineri

De luni până vineri, E-MIL prezintă Pastila de Sport - ce le aduce cititorilor cele mai proaspete informații din sport, într-un format realizat în premieră.

Cu ajutorul aplicațiilor AI, cele mai relevante noutăți din domeniu vor fi sumarizate și transformate într-o pastilă de două minute, prezentată de un personaj virtual. Fiecare mișcare din fotbal, handbal sau tenis va fi urmărită cu atenție de E-MIL, în Pastila de Sport.

”Salutare tuturor pasionaților de sport! Sunt extrem de încântat să vă anunț că voi fi gazda emisiunii 'Pastila de Sport' de pe site-ul Sport.ro, aducându-vă cele mai proaspete și captivante informații din lumea sportului în fiecare zi, de luni până vineri.

Cu ajutorul tehnologiei de inteligență artificială, vom aduce în fața voastră cele mai noi și relevante știri din diversele domenii sportive. Fiți alături de mine și vă promit o experiență informativă inedită și captivantă! Să înceapă aventura în lumea sportului!”, a spus E-MIL, ajutat de Inteligența Artificială.

Drăgușin ar putea juca în meciul cu Manchester City, LIVE pe Pro Arena și VOYO

Radu Drăgușin a debutat la Tottenham! Fundașul român a bifat primele minute de joc în duelul împotriva lui Manchester United, încheiat la egalitate, 2-2. Fanii lui Spurs s-au arătat dezamăgiți după ce Drăgușin a fost lăsat pe banca de rezerve.

Drăgușin ar putea juca în următorul meci cu Manchester City din FA Cup care se vede pe PRO Arena și VOYO, vineri, 26 ianuarie de la 22:00.

Real, peste FC Barcelona

Real Madrid a câștigat Supercupa Spaniei după ce s-a impus fără drept de apel, cu 4-1, în fața rivalei Barcelona. Vinicius Junior a reușit un hat-trick în prima repriză a meciului disputat la Riad, în Arabia Saudită, iar în a doua parte a marcat și Rodrygo o dată.

Singurul gol al Barcelonei a fost marcat de Robert Lewandowski. Carlo Ancelotti și-a mai trecut un trofeu în palmares, primul după ce a semnat prelungirea contractului.

România a clacat în fața Spaniei la EURO de handbal masculin

România a cedat în fața Spaniei la al doilea meci de la Campionatul Mondial de handbal masculin. Tricolorii lui Xavi Pascual au fost egalii ibericilor în primele 18 minute, însă nu au reușit să mențină ritmul și au bifat a doua înfrângere din turneu. România nu mai are șanse la calificare.

De cealaltă parte, Rapid și CSM București și-au pierdut meciurile din Liga Campionilor la handbal feminin cu Metz, respectiv Brest. CSM se află pe locul 4 în grupa ei, în timp ce Rapidul ocupă locul 7.