Arsenal Liverpool Anglia
Data publicarii: Marti 21 Aprilie 2009, 23:36
Data actualizarii: Miercuri 22 Aprilie 2009, 12:37

La fix o saptamana de la Chelsea 4-4 Liverpool, Anglia a oferit un nou meci de neuitat fotbalului: Liverpool 4-4 Arsenal!

4 goluri Arshavin, 2 goluri Torres, 2 goluri Benayoun, un meci fabulos intre Arsenal si Liverpool.

Totul a inceput in minutul 36, cand Arshavin a deschis scorul cu un sut de la 11 metri, dupa o greseala in apararea Cormoranilor.  Torres a egalat la 2 minute dupa pauza, cap din 10 metri si Fabianski s-a declarat batut.

In minutul 56, Benayoun a inscris pentru Liverpool, pentru ca 10 minute mai tarziu, rusul Arshavin sa egaleze cu un sut superb de la 20 de metri.

Tot el a reusit si hattrickul in minutul 70, pentru ca doua minute mai tarziu, Torres sa egaleze dupa o eroare a lui Fabianski.

Finalul de meci a fost exploziv: Arshavin a marcat golul 4 al lui Arsenal si al sau in minutul 90, dupa ce pasa lui Walcott l-a lasat singur la 20 de metri cu Reina. In minutul 93, Benayoun a reusit sa egaleze la 4 pentru Liverpool, iar meciul s-a incheiat in aplauzele a 44.000 de fanatici prezenti pe Anfield!

Liverpool: Reina, Arbeloa, Carragher, Agger, Aurelio, Alonso, Mascherano, Benayoun, Kuyt, Riera, Torres.

Arsenal: Fabianski, Sagna, Toure, Silvestre, Gibbs, Arshavin, Song, Fabregas, Denilson, Nasri, Bendtner.

537 de persoane au pariat ieri seara pe un 4-4 intre Liverpool si Arsenal. Cota a fost astronomica: 500 - 1, iar cel mai mare castig a fost inregistrat de un englez. Paddy Power a bagat in buzunar 500.000 £