FOTO Cristiano Ronaldo a reacționat în minutele de final ale meciului dintre United și Chelsea, iar postarea s-a viralizat instant

Cristiano Ronaldo Chelsea Manchester United Anglia
Data publicarii: Vineri 05 Aprilie 2024, 10:55
Data actualizarii: Vineri 05 Aprilie 2024, 11:02

Chelsea a învins joi seara, pe teren propriu, scor 4-3, pe Manchester United, în ultimul meci al etapei a 31-a din Premier League.

În timpul minutelor de final, când Chelsea a întors soarta partidei în favoarea sa, Cristiano Ronaldo a postat pe contul de Instagram o fotografie în care râde, cu mesajul: "Zile fericite".

Fanii nu au putut să nu observe ora la care a fost publicată imaginea, iar comentariile au fost în aceeași direcție. "Timing-ul este incredibil", "Nu poate să fie o coincidență", "Atât de amuzant" sunt doar câteva dintre reacții.

Cristiano Ronaldo a plecat de la Manchester United la finalul anului 2022, după ce a acordat un interviu exploziv pentru Piers Morgan, în care a dezvăluit, printre altele, că nu-l respectă pe Erik ten Hag.

Chelsea, revenire spectaculoasă în fața lui Manchester United

Pe Stamford Bridge gazdele au început foarte bine, iar Conor Gallagher a deschis scorul în minutul 4. Cole Palmer a majorat avantajul londonezilor în minutul 19, transformând un penalty, dar elevii lui Erik ten Hag au revenit incredibil, în numai cinci minute.

Alejandro Garnacho a înscris în minutul 34, iar Bruno Fernandes a egalat în minutul 39. Manchester United a crezut că a dat lovitura decisivă în minutul 67, prin Garnacho, dar finalul a fost epic.

În minutul 90+6, Dalot s-a împiedicat în careu şi a căzut peste Madueke, s-a dat penalty pe care Cole Palmer l-a transformat, restabilindu-se egalitatea, 3-3. La următorul atac al lui Chelsea, Cole Palmer a reuşit să înscrie cel de-al treilea gol şi londonezii s-au impus cu 4-3.