FOTO ȘI VIDEO Conflict între Darwin Nunez și Pep Guardiola după Manchester City - Liverpool! Klopp a intervenit

Darwin Nunez Liverpool Manchester City Pep Guardiola Anglia Conflict între Darwin Nunez și Pep Guardiola după Manchester City - Liverpool / Foto: Getty Images
Data publicarii: Sambata 25 Noiembrie 2023, 16:44
Data actualizarii: Sambata 25 Noiembrie 2023, 16:45

Manchester City și Liverpool au remizat, scor 1-1, în primul meci al etapei #13 din Premier League. La finalul meciului, Darwin Nunez și Pep Guardiola au fost implicați într-un conflict verbal.

Manchester City a deschis scorul în minutul 27, când Erling Haaland a marcat golul său cu numărul 50 în Premier League și a devenit cel mai rapid fotbalist care atinge această bornă. Liverpool a restabilit egalitatea cu 10 minute înainte de final, după ce Alexander-Arnold l-a învins pe Ederson.

Conflict între Darwin Nunez și Pep Guardiola după Manchester City - Liverpool!

Tensiunea derby-ului a fost una ridicată, iar imediat după ultimul fluier a apărut un conflict între Darwin Nunez, atacantul lui Liverpool, și Pep Guardiola, antrenorul lui Manchester City.

În imaginile oferite de camerele TV, se observă cum Guardiola și Nunez își reproșează reciproc anumite lucruri. Jurgen Klopp, antrenorul lui Liverpool, a intervenit și l-a tras lângă el pe vârful uruguayan, în timp ce Guardiola a fost calmat de arbitrul de rezervă.

Petru moment nu este clar motivul pentru care cei doi au intrat într-un conflict.

După remiza din derby, Manchester City rămâne pe primul loc în Premier League, cu 29 de puncte, la o lungime în fața celei de-a doua clasate, Liverpool. Ambele pot fi depășite de Arsenal dacă "tunarii" vor învinge Brentford în această rundă.