VIDEO Terry arata cine e SEFUL! Vezi golul care o duce pe Chelsea in semifinale in FA CUP!

Data publicarii: Duminica 07 Martie 2010, 20:19
Data actualizarii: Duminica 07 Martie 2010, 20:35

La o saptamana dupa ce a fost umilit de Wayne Bridge care a refuzat sa dea mana cu el, John Terry o califica pe Chelsea in semifinalele Cupei Angliei!

Aston Villa, Portsmouth si Chelsea s-au calificat in semifinalele Cupei Angliei. Tottenham si Fulham au terminat la egalitate si vor rejuca sfertul de finala.

Aston Villa s-a calificat in semifinalele Cupei Angliei, dupa ce a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 4-2 (0-2), formatia Reading, din liga a doua, in sferturile de finala ale competitiei.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Young '47 si Carew '52, '59, '90+2 din penalti, in timp ce pentru gazde a inscris Long, in minutele 27 si '43.

Tot astazi, in sferturile de finala, Chelsea a batut pe Stoke City cu 2-0, prin golurile marcat de Lampard si John Terry.

Prima echipa calificata in semifinale Cupei Angliei a fost Portsmouth, care a castigat, sambata, cu scorul de 2-0 (0-0), partida sustinuta, pe teren propriu, in fata formatiei Birmingham City. Intalnirea Fulham - Tottenham Hotspur, incheiata la egalitate, scor 0-0, se va rejuca.