FOTO ȘI VIDEO Ce bijuterie! Phil Foden și-a pus mâinile în cap când a văzut cum a putut să înscrie Bernardo Silva cu Newcastle

Newcastle Bernardo Silva Manchester City Phil Foden Premier League Anglia
Data publicarii: Sambata 13 Ianuarie 2024, 20:10
Data actualizarii: Sambata 13 Ianuarie 2024, 20:21

Newcastle și Manchester City au jucat în derby-ul etapei a 21-a din Premier League.

Prima repriză a fost marcată de numeroase evenimente și răsturnări de scor, iar la pauză gazdele au intrat cu avantaj minin, scor 2-1.

Bernardo Silva, gol de generic pentru Manchester City

Scorul a fost deschis în minutul 2, însă reușita lui Longstaff a fost anulată pe motiv de offside. A fost faza la care Ederson s-a accidentat și a fost înlocuit cu Ortega.

Primul gol valid a fost marcat de oaspeți, prin reușita spectaculoasă a lui Bernardo Silva, cu călcâiul, execuție la care Phil Foden și-a pus mâinile în cap.

Newcastle a revenit, iar Iask și Gorden și-au readus echipa în avantaj, după golurile înscrise în doar două minute.