Ce a spus Cristiano Ronaldo după meciul cu Liverpool în care a fost introdus abia în minutul 86

Cristiano Ronaldo Erik ten Hag Liverpool Manchester United Premier League Anglia
Data publicarii: Marti 23 August 2022, 08:14
Data actualizarii: Marti 23 August 2022, 09:03

Manchester United a învins Liverpool, pe Old Trafford, scor 2-1, în runda a treia din Premier League, iar formația lui Erik ten Hag a obținut primele puncte din acest sezon, depășind marea rivală în clasament.

Erik ten Hag a surprins înainte de meci, când a decis să îi lase pe căpitanul Harry Maguire și starul Cristiano Ronaldo pe banca de rezerve, însă planul său a dat roade. Pentru Manchester United au marcat Jadon Sancho (16) și Marcus Rashford (53), în timp ce Liverpool a redus din handicap prin Mohamed Salah (81).

Ce a spus Cristiano Ronaldo după Manchester United - Liverpool

Cristiano Ronaldo a intrat pe teren abia în minutul 86, când i-a luat locul lui Marcus Rashford, iar portughezul a postat la scurt timp după meci un mesaj pe rețelele sociale.

"Bravo, Manchester United! Mulțumim pentru susținere, Old Trafford", a fost mesajul scurt transmis de Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo se află într-o situație incertă, după ce presa internațională a scris de mai multe ori în această vară că atacantul își dorește să plece de la Manchester United. Portughezul nu a oferit o reacție fermă în acest caz, însă a anunțat că va vorbi curând.

Grație victoriei din derby-ul cu Liverpool, Manchester United a obținut primele puncte din acest sezon și ocupă locul 14 în Premier League.

De partea cealaltă, Liverpool rămâne cu cele două puncte din primele două etape și se clasează pe poziția 16.