VIDEO „Teatrul Viselor” a revenit la Manchester United! „Diavolii roșii” au învins-o pe Liverpool

Anglia
Data publicarii: Marti 23 August 2022, 00:01
Data actualizarii: Marti 23 August 2022, 00:06

Manchester Untied s-a impus în derby-ul etapei a șasea din Premier League, fără ajutorul lui Cristiano Ronaldo (37 ani).

În etapa a 3-a din Premier League, Manchester United primește vizita lui Liverpool. Meciul vine când nu se poate mai rău pentru gruparea de pe Old Trafford. A pierdut primele două meciuri din campionat, 1-2 cu Brighton, și 0-4 cu Brentford, și ocupă poziția a 19-a.

Sancho, Rashford și Salah au marcat în Manchester United - Liverpool 2-1

Însă, elevii lui Erik ten Hag (52 ani) au arătat o altă atiduine în derby-ul Angliei, iar în minutul 16, la capătul unei faze excepționale, Jadon Sancho (22 ani) îl învingea pe Alisson (30 ani) și făcea 1-0 pentru Manchester United.

Gruparea de pe Old Trafford avea să înceapă la fel de bine și repriza a doua. În minutul 53, Marcus Rashford (24 ani) era angajat perfect de Anthony Martial (26 ani) și majora avantajul gazdelor la 2-0.

Meciul avea să se încingă în ultimele 10 minute. Mohamed Salah (30 ani) îl învingea pe De Gea (31 ani), cu un șut superb din întoarcere.

În urma acestui rezultat, Manchester United acumulează primele 3 puncte în Premier League și urcă până pe locul 14, în timp ce Liverpool rămâne cu 2 puncte și coboară până pe poziția a 16-a.