Ce a făcut Cristiano Ronaldo după egalul lui United cu Southampton. E cea mai slabă perioadă a portughezului din ultimii ani

Cristiano Ronaldo Manchester United Anglia
Data publicarii: Luni 14 Februarie 2022, 13:36
Data actualizarii: Luni 14 Februarie 2022, 13:52
Manchester United a pierdut din nou teren în lupta pentru un loc de Champions League, după ce a remizat împotriva lui Southampton, scor 1-1, în runda cu numărul 25 din Premier League.

Jadon Sancho a deschis scorul pentru Manchester United în minutul 21, însă, la fel ca în precedenta rundă, contra lui Burnley (1-1), echipa lui Ralf Rangnick nu a reușit să țină de rezultat sau să își mărească avantajul și s-a văzut egalată după reușita lui Che Adams, din repriza secundă.

Cifre dezastruoase pentru Cristiano Ronaldo

Starul portughez nu a mai avut o perioadă atât de slabă din 2009. Ronaldo are un început de an foarte slab și a ajuns la șase meciuri consecutive fără gol marcat. În 2022, atacantul lui Manchester United nu a reușit nici să înscrie, nici să ofere vreo pasă decisivă.

La o zi după meciul din Premier League, fotbalistul a fost surprins la antrenament, fiind primul care a ajuns la sesiunea tehnică și ultimul care a plecat de la bază.