Edinson Cavani Manchester United Anglia Cavani le-a facut o primire superba fanilor pe Old Trafford! A marcat o bijuterie de gol!
Mihnea Stefan
Data publicarii: Miercuri 19 Mai 2021, 08:56
Data actualizarii: Miercuri 19 Mai 2021, 09:02

Cavani a marcat golul sezonului in Premier League.

Suporterii lui Manchester United au revenit pe stadion dupa mai bine de 1 an, dar asteptarea a meritat. Edinson Cavani le-a facut o primire ideala, in minutul 15 a marcat un gol absolut minunat.

Atacantul a primit o pasa in adancime de la Bruno Fernandes, a avansat, si de la 30 de metri l-a invins pe portarul lui Fulham cu un lob perfect. A fost al 16-lea gol al marcat de Cavani in toate competitiile pentru gruparea de pe Old Trafford.

• Cavani le-a facut o primire superba fanilor pe Old Trafford! A marcat o bijuterie de gol!

Din pacate pentru Solskjaer, reusita uraguayanului nu a putut sa ii aduca 3 puncte lui United, Fulham a egalat in minutul 76 prin Bryan, iar meciul s-a terminat 1-1.

Chiar daca mai are un meci cu Newcastle in campionat, Manchester United va termina pe locul doi, indiferent de rezultatul obtinut in ultima etapa.