Catastrofa! Karius nu-si revine dupa erorile din finala UCL si a comis-o de doua ori in amicalul cu Dortmund. Ce mesaj a postat apoi
![Catastrofa! Karius nu-si revine dupa erorile din finala UCL si a comis-o de doua ori in amicalul cu Dortmund. Ce mesaj a postat apoi Liverpool Borussia Dortmund Loris Karius](https://res.sport.ro/assets/sport/2018/07/23/image_galleries/662226/catastrofa-karius-nu-si-revine-dupa-erorile-din-finala-ucl-si-a-comis-o-de-doua-ori-in-amicalul-cu-dortmund_size6.jpg)
Loris Karius, portarul german al lui Liverpool, devenit varianta de rezerva a lui Alisson, o tine din gafa in gafa.
Karius traverseaza o perioada cu adevarat grea. Portarul lui Liverpool a fost principalul vinovat pentru infrangerea din finala UEFA Champions League, suferita in fata lui Real Madrid. El a gresit la doua dintre cele trei goluri marcate de spanioli.
Karius nu se simte mai bine nici in meciurile amicale.
Aseara, Liverpool a jucat un amical contra Borussiei Dortmund, iar portarul a gresit din nou. La o faza a degajat aiurea, in piciorul unui adversar, iar la o alta a respins in fata portii si a incasat gol.
Pulisic ????
Karius ????
Alisson's arrival can't come soon enough for Liverpool pic.twitter.com/bdNAVYArpI
— Goal (@goal) July 23, 2018
Karius, you lucky man...
The Liverpool goalkeeper was fortunate not to concede a goal after his botched clearance fell straight to Borussia Dortmund's Maximilian Philipp, who failed to hit the target. ????#LFC #BVB #ICC2018 pic.twitter.com/INAwn196AG
— Goal (@goal) July 23, 2018
"Celor care se bucura atunci cand vad pe altcineva suferind sau fiind la pamant, vreau sa le spun ca imi e mila de ei. Orice s-a intamplat in viata voastra care v-a facut sa adunati atata ura si suparare, sper sa treaca si ma rog pentru voi ca sa vi se intample si lucruri bune", a scris el apoi pe Instagram.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News