Bravo, out pana la finalul sezonului? Lovitura pentru Guardiola dupa meciul cu United

Anglia
Data publicarii: Vineri 28 Aprilie 2017, 12:16
Data actualizarii: Vineri 28 Aprilie 2017, 12:23

Portarul lui Manchester City ar putea rata finalul sezonului din cauza unei accidentari pe care a suferit-o in derby-ul cu United de aseara.

Bravo, 34 de ani, a fost scos de pe teren cu targa in minutul 79 al partidei cu rivala United, accidentat la coapsa.

"Este accidentat, probabil va lipsi cateva saptamani. Nu stiu daca va mai putea juca in acest sezon", a declarat Guardiola.

Manchester City a facut 0-0 cu Manchester United intr-un meci restanta din campionatul Angliei. In minutul 84, de la United a fost eliminat Marouane Fellaini, dupa ce l-a lovit cu capul in frunte pe Aguero.

Meciul ar fi trebuit sa se dispute la 26 februarie, dar a fost amanat deoarece la aceeasi data Manchester United a jucat finala Cupei Ligii Angliei (3-2 cu Southampton).