Asta-i cel mai tare final de meci din ISTORIE! In minutul 98 aveau penalty pentru finala de 150.000.000 de lire! Ce s-a intamplat te va lasa cu gura cascata: VIDEO

Watford Championship Gianfranco Zola Leicester Anglia
Data publicarii: Luni 13 Mai 2013, 11:25
Data actualizarii: Luni 13 Mai 2013, 12:01

Toate superlativele nu pot descrie modul in care s-a terminat acest meci!

Dupa ce a castigat cu 1-0 in tur, Leicester era condusa de Watford cu 2-1 in semifinalele playoff-ului pentru Premier League, scor la care se mergea in prelungiri deoarece nu exista regula golului marcat in deplasare! In minutul 97, calificarea celor de la Leicester parea asigurata cand arbitrul a acordat penalty! (GALERIA FOTO AICI)

Ce a urmat pare desprins din filmele SF! Manuel Almunia, fostul portar de la Arsenal, a avut o dubla interventie in fata jucatorilor de la Leicester, cei de la Watford au plecat pe contraatac si incredibilul s-a produs! Troy Deeney a inscris golul calificarii iar echipa lui Gianfranco Zola merge in finala unde va juca impotriva castigatoarei dintre Brighton si Crystal Palace (0-0 in tur)