ADIO Torres! Cei de la Chelsea s-au SATURAT de ratarile lui! Cu ce jucator de 60mil € vor sa-l inlocuiasca:

Chelsea Fernando Torres Radamel Falcao Anglia
Data publicarii: Miercuri 08 Februarie 2012, 13:45
Data actualizarii: Miercuri 08 Februarie 2012, 13:37

Fernando Torres are mai mult de 1200 de minute fara gol la Chelsea iar acestia s-au saturat de atacantul spaniol dupa o noua ratare care i-a costat victoria cu Man United.

Chelsea este gata sa renunte la Fernando Torres. Jucatorul adus in ianurie 2011 cu 58 de milioane de euro are doar 5 goluri in 45 de meciuri si nu a mai marcat de mai bine de 1200 de minute! Mai mult, la meciul cu Man United din weekend, la scorul de 3-2 pentru Chelsea Torres a ratat incredibil, preferand un dribling in plus desi era in pozitie de 1 la 1 cu De Gea! Rezultatul final a fost 3-3 iar Torres e tapul ispasitor!

Englezii de la Daily Star scriu ca in locul lui Torres ar veni Radamel Falcao! Reprezentanti ai lui Chelsea au fost vazuti la fiecare meci al lui Atletico Madrid din ultimele 3 luni. Atacantul de 26 de ani are o clauza de reziliere de 60 de milioane de euro insa cei de la Chelsea vor sa-l foloseasca pe Torres ca moneda de schimb!

O revenire in Spania la echipa sa de suflet ar fi pe placul lui Torres. Totul depinde de cei de la Atletico, club care a platit 40 de milioane de euro vara trecuta pentru Falcao.