Chelsea 1-0 Manchester United si londonezii sunt in semifinalele Cupei Angliei. United a jucat 70 de minute in inferioritate

Chelsea Cupa Angliei Manchester United Anglia
Data publicarii: Luni 13 Martie 2017, 21:40
Data actualizarii: Luni 13 Martie 2017, 23:47

Leicester - Sevilla, marti seara, 21:45, IN DIRECT la Sport.ro

UPDATE | Chelsea a invins-o pe Manchester United cu 1-0 pe Stamford Bridge, gratie unui gol marcat de N'Golo Kante in minutul 51, cu un sut de la 25 de metri.

Manchester United a jucat 70 de minute in inferioritate, dupa ce Ander Herrera a fost eliminat in prima repriza in urma incasarii a doua cartonase galbene.

Chelsea, liderul din Premier League, si Manchester United, cea mai titrata echipa a Angliei, dau o superbatalie pentru semifinalele Cupei. Cele doua rivale se intalnesc in aceasta seara pe Stamford Bridge din Londra.

Fara Ibrahimovic, suspendat in urma incidentului din meciul cu Bournemouth, in care l-a lovit cu totul pe Mings, dupa ce jucatorul din urma l-a calcat foarte rau, Mourinho va forta atacul cu Marcus Rashford si Ashley Young.

De cealalta parte, Antonio Conte nu schimba garnitura care i-a adus lui Chelsea primul loc in Anglia.