FOTO Accidentare cumplită pentru Richarlison! Fotbalistul lui Spurs a ieșit plângând de pe teren

Richarlison Premier League Tottenham Hotspur Anglia
Data publicarii: Sambata 18 Martie 2023, 19:54
Data actualizarii: Sambata 18 Martie 2023, 19:54

Tottenham Hotspur s-a duelat cu Southampton în etapa cu numărul 28 din Premier League.

Cele două echipe și-au dat întâlnire pe „St. Mary's” vineri seara. Tottenham Hotspur nu a putut menține avantajul de două goluri pe care l-a avut la 3-1, iar Southampton a revenit pe tabela de marcaj și a obținut un punct important din confruntarea de pe propria arenă.

În minutul cinci, Antonio Conte a fost forțat să facă o schimbare. Richalirson s-a accidentat mult prea devreme, iar Dejan Kulusevski a fost cel care l-a înlocuit pe starul brazilian, cotat la 55 milioane de euro, conform site-urilor de specialitate.

În timp ce ieșea de pe suprafața terenului, Richarlison a fost surprins de camere plângând. E deja a treia accidentare pe care brazilianul o va suporta doar în sezonul curent, 2022/23.

Atacantul a mai stat pe bară la începutul stagiunii, în perioada 15 octombrie - 8 noiembrie, ratând șapte meciuri, dar și în perioada 9 decembrie - ianuarie 13, când a ratat patru meciuri oficiale pentru Spurs.

Southampton - Tottenham 3-3

Pedro Porro a deblocat tabela în minutul 45+1, însă avantajul londonezilor a durat doar cât echipele au stat la vestiare, pentru pauză. În minutul 46, Che Adams a restabilit egalitatea.

Harry Kane (minutul 65) a readus tabela de marcaj în favoarea echipei sale, iar Ivan Perisic a majorat diferența la două goluri (minutul 74).

Chiar și așa, avantajul lui Tottenham nu a durat prea mult. Theo Walcott a redus din diferență în minutul 77, iar Ward-Prowse a fructificat o lovitură de pedeapsă în minutul 90+3 și a smuls punctul pentru Southampton.