Timisoara calcata in picioare: Poli 0-5 Slovan Liberec!

Data publicarii: Vineri 01 Februarie 2008, 14:19
Data actualizarii: Vineri 01 Februarie 2008, 14:19
UMILITI DE SLOVAN LIBEREC

Turneul din Cipru le va sta in gat celor de la Poli Timisoara, dupa ultimul amical in fata cehilor de la Slovan Liberec. Dupa ce i-au batut cu 6-0 pe cipriotii de la Onisilos, a urmat un cosmar greu de digerat: 0-5 in fata celor de la Liberec, echipa de pe locul 11 din campionatul Cehiei. Poli a fost inghesuita in propria jumatate inca din startul meciului si a incasat primul gol chiar in minutul 10. La pauza era deja 3-0, dupa ce Marius Popa a luat doua goluri din afara careului.

Nici in partea a doua Poli n-a reusit macar golul de onoare. Ganea si Rusic au incercat sa salveze onoarea Banatului, dar cei care au marcat au fost tot cehii, prin Polak si Papousek.

Poli a inceput cu: Popa, Luchin, Ratiu, Canu, Milhazes, Stancu, Borbely, Martinez, Artiom Karamyan, Rusic, Bucur.

Min.10: Cehii deschid scorul prin Bilek Dort!

Min.12: 2-0 pentru Slovan! Bilek marcheaza de la peste 30 de metri!

Min.21: Popa mai ia un gol de poveste, de la 25 de metri. 3-0 pentru cehi dupa lovitura libera a lui Papousek!

Min.55: Luchin comite fault in careu, iar cehii transforma penalty-ul! 4-0 pentru Slovan!

Min.82: Cosmar pentru Timisoara: cehii conduc cu 5-0 dupa golul lui Polak!