Primul meci, prima infrangere: Dinamo 0-2 Metalurgs Liepajas

Data publicarii: Duminica 20 Ianuarie 2008, 14:54
Data actualizarii: Duminica 20 Ianuarie 2008, 14:54
PRIMUL MECI PENTRU SPARTANI

Dinamo a pierdut primul meci din cantonamentul din Cipru, in fata lui Metalurg Liepajas. Cu Torje titlular, Dinamo nu a rezistat decat 45 de minute, pana cand Clemec a deschis scorul. Demiatrulin a majorat dirferenta la 2-0 in minutul 47, stabilind si scorul final.

Echipa de start a lui Dinamo:
Romanovs - Stoican, Radu Stefan, Pulhac, Torje, Margaritescu, Cristea, Bostina, Bratu, Danciulescu

Radu Stefan este pentru prima data capitanul dinamovistilor. Lobont a ramas la hotel din cauza unei toxinfectii alimentare

16:42 Final de meci! Dinamo pierde primul meci amical din pregatirea de iarna, 0-2, cu letonii de la Metalurgs Liepaja
16:39 Liviu Ganea are o buna sansa de gol dar rateaza
16:30 Schimbare Dinamo: intra Liviu Ganea in locul lui Gusev15:47 Metalurgs majoreaza scorul: 2-0
15:46 Partida s-a reluat! Dinamo a inceput repriza a doua in urmatoarea formatie: Matache - Galliquio, Goian, Scarlatache, Musat - Todorowski, Izvoranu, Ropotan, Munteanu - Niculescu, Gussev
15:45 Pauza
15:44 Dinamo - Metalurgs 0-1
15:35 Zicu se antreneaza separat pe unul dintre terenurile alaturate, efectuand alergari usoare
15:28 Margaritescu a parasit terenul, accidentat, locul sau fiind luat de Ropotan
15:18 Bostina a executat periculos o lovitura libera, respinsa foarte bine de portarul lui Metalurgs
15:14 Scorul este in continuare 0-0 insa cea mai mare ocazie de pana acum le-a apartinut letonilor