De data asta nu le-a mai mers! Portugalia lui Ronaldo, umilita de Olanda! Ce s-a intamplat in amicalul de la Geneva: REZUMAT VIDEO

Portugalia Cristiano Ronaldo Memphis Depay Olanda Virgil van Dijk Amicale
Data publicarii: Luni 26 Martie 2018, 23:30
Data actualizarii: Luni 26 Martie 2018, 23:35

Portugalia si Olanda au jucat un meci amical la Geneva. Olandezii au castigat la scor de neprezentare!

Olanda lui Ryan Babel, Depay si Van Dijk s-a impus cu 3-0 in fata Portugaliei lui Ronaldo, la care starul lui Real Madrid a jucat timp de 68 de minute!

Spre deosebire de meciul cu Egipt, cand Ronaldo a marcat de doua ori, acum vedeta campioanei Europei nu a mai reusit sa rupa plasa.

Olanda a deschis scorul inca din minutul 11, prin Memphis Depay. Ryan Babel a majorat diferenta in minutul 32, iar fundasul Van Dijk a inscris golul de 3-0 in minutul 45+2.

Portugalia a jucat in inferioritate timp de 30 de minute, dupa eliminarea lui Joao Cancelo din minutul 61, pentru doua galbene.