Beckham n-a putut salva Anglia: Franta 1-0 Anglia! Vezi rezumat

Autor: Sport.ro
Joi 27 Martie 2008, 00:19
VEZI ALTE REZULTATE DIN AMICALE

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Beckham n-a putut evita dezastrul la selectia cu numarul 100 in nationala Angliei! Franta a castigat amicalul de lux cu englezii de pe Stade de France, 1-0, printr-un gol marcat in prima repriza.

Chiar daca a fost un meci amical, Anglia sufera enorm pentru o infrangere la limita, in fata rivalilor francezi. Ribery i-a stricat planurile lui Capello. Omul lui Bayern a transformat un penalty in minutul 32, iar adversara Romaniei din grupa C de la EURO 2008 isi face incalzirea pentru Europene, in timp ce englezii vor sta in fata televizorului.

Bulgaria 2-1 Finlanda

Ucraina 2-0 Serbia

Israel 1-0 Chile

Belarus 2-0 Turcia

Egipt 0-2 Argentina

Coasta de Fildes 0-2 Tunisia

Muntenegru 3-1 Norvegia

Danemarca 1-1 Cehia