Africa de Sud Calendar Cupa Mondiala Alte sporturi

Pe 11 iunie incepe Cupa Mondiala din Africa de Sud! Vezi calendarul evenimentelor pe 2010:

Calendarul evenimentelor sportive in anul 2010 este urmatorul:

SPORT.RO
Data publicarii: Miercuri 23 Decembrie 2009, 15:28
Data actualizarii: Miercuri 23 Decembrie 2009, 15:32

IANUARIE
2-17 - Auto-moto: Raliul Dakar 2010, in Argentina si Chile
4-10 - Tenis: ATP - Doha (Qatar), Chenmai (India), Brisbane (Australia), WTA - Brisbane (Australia), Auckland (Noua Zeelanda)
5-7 - Volei: Etapa a IV-a a a Ligii Campionilor, masculin si feminin
6-7 - Baschet: Etapa a IX-a a Euroligii masculine
9-10 - Handbal: Etapa a V-a a Ligigii Campionilor, feminin
9-10 - Patinaj viteza: Caampionatele Europene, la Hamar (Norvegia)
10-31: Fotbal: Turneul final al Cupei Africii pe Natiuni, in Angola
11-16 - Tenis: ATP - Sydney (Australia), Auckland (Noua Zeelanda), WTA - Sydney (Australia), Hobart (Australia)
12-14 - Volei: Etapa a V-a a Ligii Campionilor, masculin si feminin
13-14 - Baschet: Etapa a X-a a Euroligii masculine
15-17 - Rugby: Etapa a V-a a Cupei Europei
16-17 - Handbal: Etapa a VI-a a Ligii Campionilor, feminin
16-17 - Handbal: Turneul masculin de la Paris
16-17 - Patinaj viteza: Campionatele Mondiale de sprint, Obihiro (Japonia)
18-24 - Patinaj artistic: Campionatele Europene, Tallinn (Estonia)
18-31 - Tenis: Openul Australiei, la Melbourne
19 - Volei: Etapa a VI-a a Ligii Campionilor, feminin
19-24 - Ciclism: Turul Down Under (Australia)
19-31 - Handbal: Campionatul European masculin, Austria
20 - Volei: Etapa a VI-a a Ligii Campionilor, masculin
20-23 - Auto: Raliul Monte Carlo
22-24 - Rugby: Etapa a VI-a a Cupei Europei
27-28 - Baschet: Prima etapa a Euroligi masculine, Top 16
31 - Atletism: Reuniunea in sala de la Karlsruhe (Germania)
FEBRUARIE
1-7 - Tenis: ATP - Santiago (Chile), Zagreb (Croatia), Johannesburg (Africa de Sud)
2 - Baschet: Prima mansa a optimilor de finala ale Euroligii feminine
3-4 - Baschet: Etapa a II-a a Euroligii masculine - Top 16
5 - Baschet: Mansa secunda a optimilor de finala ale Euroligii feminine
6 - Atletism: Reuniunea in sala de la Stuttgart (Germania)
6 - Rugby: Prima etapa a Turneului celor 6 Natiuni: Irlanda - Italia, Anglia - Tara Galilor
6-7 - Judo: Turneul de la Paris
6-7 - Handbal: Prima etapa a fazei secunde a grupelor Ligii Campionilor, feminin
6-7 - Tenis: Primul tur al Fed Cup
7 - Atletism: Reuniunea in sala de la Moscova (Rusia)
7 - Fotbal: Tragerea la sorti a grupelor de calificare la Campionatul European din 2010, la Varsovia (Polonia)
7 - Fotbal americain: Super Bowl, la Miami (SUA)
7 - Rugby: Prima etapa a Turneului celor 6 Natiuni: Scotia - Franta
8-14 - Tenis: ATP - Costa do Sauipe (Brazilia), Rotterdam (Olanda), San Jose (SUA), WTA - Paris (Franta, Pattaya (Thailanda)
9-11 - Volei: Prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, masculin si feminin
10 - Atletism: Reuniunea in sala de la Stockholm (Suedia)
10 - Baschet: Meciuri de baraj din optimile de finala ale Euroligii feminine
10-11 - Baschet: Etapa a III-a a Euroligii masculine - Top 16
12-14 - Auto: Raliul Suediei
12-28 - Sport: Jocurile Olimpice de iarna de la Vancouver (Canada)
13 - Atletism: Reuniunea in sala de la Valencia (Spania)
13 - Rugby: Etapa a II-a a Turneului celor 6 Natiuni: Tara Galilor - Scotia, Franta - Irlanda
14 - Atletism: Reuniunea in sala de la Gand (Belgia)
14 - Rugby: Etapa a II-a a Turneului celor 6 Natiuni: Italia - Anglia
13-14 - Handbal: Etapa a VII-a a Ligii Campionilor, masculin, Etapa a II-a a fazei secunde a Ligii Campionilor, feminin
15-21 - Tenis: ATP - Marsilia (Franta), Memphis (SUA), Buenos Aires (Argentina), WTA - Dubai (Emiratele Arabe Unite), Memphis (SUA), Bogota (Columbia)
16-17 - Fotbal: Prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor
16-18 - Volei: Mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, masculin si feminin
17 - Atletism: Reuniunea in sala de la Atena (Grecia)
18 - Fotbal: Prima mansa a 16-imilor de finala ale Ligii Europa
20 - Atletisme: Reuniunea in sala de la Birmingham (Marea Britanie)
20-21 - Handbal: Etapa a VIII-a a Ligii Campionilor, masculin, Etapa a III-a a fazei secunde a Ligii Campionilor, feminin
22-28 - Tenis: ATP - Acapulco (Mexic), Dubai (Emiratele Arabe Unite), Delray Beach (SUA), WTA - Acapulco (Mexic), Kuala Lumpur (Malaysia)
23 - Baschet: Prima mansa a sferturilor de finala ale Euroligii feminine
23-24 - Fotbal: Mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Campionilor
24-25 - Baschet: Etapa a IV-a a Euroligii masculine - Top 16
24-28 - Ciclism: Campionatele Mondiale pe pista, Copenhaga (Danemarca)
25 - Fotbal: Mansa secunda a 16-imilor de finala ale Ligii Europa
26 - Baschet: Mansa secunda a sferturilor de finala ale Euroligii feminine
26 - Rugby: Etapa a III-a a Turneului celor 6 Natiuni: Tara Galilor - Franta
27 - Rugby: Etapa a III-a a Turneului celor 6 Natiuni: Italia - Scotia, Anglia - Irlanda
27-28 - Handbal: Etapa a IX-a a Ligii Campionilor, masculin
MARTIE
1-7 - Tenis: WTA - Monterrey (Mexic)
2-4 - Volei: Prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, masculin si feminin
3 - Baschet: Meciuri de baraj din sferturile de finala ale Euroligii feminine
3-4 - Baschet: Etapa a V-a a Euroligi masculine - Top 16
5 - Atletism: Reuniunea in sala de la Lievin (Franta)
5-7 - Auto: Raliul Mexicului
5-7 - Tenis: Primul tur al Cupei Davis
6-7 - Handbal: Etapa a X-a a Ligii Campionilor, masculin, Etapa a IV-a a fazei secunde a Ligii Campionilor, feminin
7-14 - Ciclism: Cursa Paris-Nisa
7-14 - Tir: Campionatele Europene, 10 metri, la Meraker (Norvegia)
8-21 - Tenis: ATP, WTA - Indian Wells (SUA)
9-10 - Fotbal: Prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor
9-11 - Volei: Mansa secunda a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, masculin si feminin
10-11 - Baschet: Etapa a VI-a a Euroligii masculine - Top 16
10-16 - Ciclism: Cursa Tirreno-Adriatico
12-14 - Atletism: Campionatele Mondiale in sala de la Doha (Qatar)
12-21 - Sport: Jocurile Paralimpice de la Vancouver (Canada)
13 - Rugby: Etapa a IV-a a Turneului celot 6 Natiuni: Irlanda - Tara Galilor, Scotia - Anglia
14 - Rugby: Etapa a IV-a a Turneului celor 6 Natiuni: Franta - Italia
13-14 - Handbal: Etapa a V-a a fazei secunde a Ligii Campionilor, feminin
14 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Bahreinului
16-17 - Fotbal: Mansa secunda a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor
16-21 - Tir cu arcul: Campionatele Europene in sala de la Poreci (Croatia)
18 - Fotbal: Mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Europa
20 - Ciclism: Cursa Milan-Sanremo
20 - Rugby: Etapa a V-a a Turneului celor 6 Natiuni: Tara Galilor - Italia, Irlanda - Scotia, Franta - Anglia
20-21 - Handbal: Etapa a VI-a a fazei secunde a Ligii campionilor, feminin
20-21 - Volei: finalele in 4 ale Cupei CEV si Cupei Challenge, feminin
22-28 - Ciclism: Turul Catalunyei (Spania)
22-28 - Patinaj artistic: Campionatele Mondiale de la Torino (Italia)
22 martie - 4 aprilie - Tenis: ATP, WTA - Miami (SUA)
23 - Baschet: Primul meci al sferturilor de finala din Euroliga masculina
24-28 - Ciclism: Campionatele Mondiale pe pista de la Copenhaga (Danemarca)
24-28 - Handbal: Prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, masculin
25 - Baschet: Al doilea meci al sferturilor de finala din Euroliga masculina
27-28 - Handbal: Prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, masculin
27-28 - Volei: Finalele in 4 ale Cupei CEV si Cupei Challenge, masculin
28 - Atletism: Campionatele Mondiale de cros de la Bydgoszcz (Polonia)
28 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Australiei
28 - Ciclism: Cursa Grand-Wevelgem
30 - Baschet: Al treilea meci al sferturilor de finala din Euroliga masculina
30-31 - Fotbal: Prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor
31 martie - 4 aprilie - Handbal: Mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, masculin
APRILIE
1 - Baschet: Meciul 4 al sferturilor de finala din Euroliga masculina, prima mansa a finalei Eurocupei feminine
1 - Fotbal: Prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Europa
2-4 - Auto: Raliul Iordaniei
2-11 - Haltere: Campionatele Europene de la Minsk (Belarus)
3-4 - Handbal: Mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii campionilor, masculin
4 - Auto: Marele Premiu al Malaysiei
4 - Ciclism: Turul Flandrei
4-5 - Volei: Finala in 4 a Ligii Campionilor feminin
5-10 - Ciclism: Turul Tarii Bascilor
5-11 - Tenis: ATP - Houston (SUA), Casablanca (Maroc), Varsovia (Polonia), WTA - Ponte Vedra Beach (SUA), Marbella (Spania)
6-7 - Fotbal: Mansa secunda a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor
7 - Baschet: Al cincilea meci al sferturilor de finala din Euroliga masculina, Manssa secunda a finalei Eurocupei feminine
8 - Fotbal: Mansa secunda a sferturilor de finala ale Ligii Europa
9-11 - Baschet: Finala in 4 a Euroligii feminine
9-11 - Rugby: Sferturile de finala ale Cupei Europei
10-11 - Handbal: Mansa tur a semifinalelor Ligii Campionilor, feminin
10-11 - Volei: Finala in 4 a Ligii Campionilor, masculin
11 - Atletism: Maratonul de la Paris
11 - Ciclism: Cursa Paris-Roubaix
11 - Moto: Marele Premiu de Formula 1 al Qatarului
11-18 - Haltere: Campionatele Europene de la Minsk (Belarus)
12-18 - Tenis: ATP - Monte-Carlo (Franta), WTA - Charleston (SUA), Barcelona (Spania)
13-18 - Lupte: Campionatele Europene de la Baku (Azerbaidjan)
14-17 - Baschet: Finala in 8 a Eurocupei masculine
16-18 - Auto: Raliul Turciei
17-18 - Handbal: Mansa secunda a semifinalelor Ligii Campionilor, feminin
17-18 - Moto: Cursa de 24 de Ore de la Le Mans (Franta)
18 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Chinei
18 - Ciclism: Cursa Amstel Gold Race
19-25 - Tennis: ATP - Barcelona (Spania)
20-21 - Fotbal: Prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor
21 - Ciclism: Cursa Fleche Wallonne
21-25 - Gimnastica: Campionatele Europene masculine de la Birmingham (Marea Britanie)
21-25 - Handbal: Prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, masculin
22 - Fotbal: Prima mansa a semifinalelor Ligii Europa
23-25 - Judo: Campionatele Europene de la Viena (Austria)
24-25 - Handbal: Prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, masculin
24-25 - Tenis: Semifinalele Fed Cup
25 - Ciclism: Cursa Liege-Bastogne-Liege
25 - Moto: Marele Premiu al Japoniei
26 aprilie - 2 mai - Tenis: ATP - Roma (Italia), WTA - Stuttgart (Germania), Fes (Maroc)
27-28 - Fotbal: Mansa secunda a semifinalelor Ligii Campionilor
27 aprilie - 2 mai - Ciclism: Turul Romandiei
28 aprilie - 2 mai - Gimnastica: Campionatele Europene feminine de la Birmingham (Marea Britanie)
28 aprilie - 2 mai - Handbal: Mansa retur a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, masculin
29 - Fotbal: Mansa secunda a semifinalelor Ligii Europa
30 aprilie - 2 mai - Baschet: Finala in 4 a Eurochallenge, masculin
30 aprilie - 2 mai - Karate: Campionatele Europene de la Atena
MAI
1-2 - Handbal: Mansa secunda a semifinalelor Ligii Campionilor, masculin
1-2 - Rugby: Semifinalele Cupei Europei
2 - Moto: Marele Premiu al Spaniei
3-9 - Tenis: ATP - Estoril (Portugalia), Belgrad (Serbia), Munchen (Germania), WTA - Roma (Italia), Estoril (Portugalia)
7-9 - Baschet: Finala in 4 a Euroligii masculine, la Paris (Franta)
7-9 - Auto: Raliul Noii Zeelande
7-23 - Hocheu pe gheata: Campionatul Mondial, la Mannheim si Koln (Germania)
8-9 - Handbal: Prima mansa a finalelor cupelor europene feminine
8-30 - Ciclism: Turul Italiei
9 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei
10-16 - Taekwondo: Campionatele Europene de la Sankt Petersburg (Rusia)
10-16 - Tenis: ATP, WTA - Madrid (Spania)
12 - Fotbal: Finala Ligii Europa, Hamburg (Germania)
14 - Atletism: Liga de diamant, Doha (Qatar)
15-16 - Handbal: Mansa secunda a finalelor cupelor europene feminine
16 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Principatului Monaco
17-22 - Tenis: ATP - Kitzbuhel (Austria), Dusseldorf (Germania), WTA - Varsovia (Polonia), Strasbourg (Franta)
22 - Fotbal: Finala Ligii Campionilor, Madrid (Spania)
22 - Rugby: Finala Cupei Europei, Saint-Denis (Franta)
22-23: Handbal: Prima mansa a finalelor cupelor europene masculine
23 - Atletisme: Liga de diamant, Shanghai (China)
23 - Moto: Marele Premiu al Frantei
23-30 - Tenis de masa: Campionatele Mondiale pe echipe de la Moscova (Rusia)
23 mai - 6 iunie - Tenis: Roland-Garros (Franta)
24-30 - Tir cu arcul: Campionatele Europene de la Rovereto (Italia)
28-30 - Auto: Raliul Portugaliei
29-30 - Handbal: Mansa secunda a finalelor cupelor europene masculine
29-30 - Handbal: Finala in 4 a Ligii Campionilor, masculin, Koln (Germania)
30 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Turciei
IUNIE
4 - Atletism: Liga de diamant, Oslo (Norvegia)
5-6 - Kayak-Canoe: Campionatele Europene de slalom, Bratislava (Slovacia)
6 - Moto: Marele Premiu al Italiei
6-13 - Ciclism: Cursa Criterium Dauphine Libere
7-13 - Tenis: ATP - Halle (Germania), Londra (Marea Britanie), WTA - Birmingham (Marea Britanie)
10 - Atletism: Liga de diamant, Roma (Italia)
11 iunie - 11 iulie - Fotbal: Cupa Mondiala, Africa de Sud
12 - Atletism: Liga de diamant, New York (SUA)
12-20 - Ciclism: Turul Elvetiei
13 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Canadei (trebuie confirmat)
14-19 - Tenis: ATP, WTA - Bois-le-Duc (Olanda), Eastbourne (Marea Britanie)
20 - Moto: Marele Premiu al Marii Britanii
21 iunie - 4 iulie - Tenis: Wimbledon (Marea Britanie)
26 - Moto: Marele Premiu al Olandei
27 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Europei, Valencia (Spania)
29-30 - Fotbal: Prima mansa a turului intai preliminar al Ligii Campionilor
IULIE
1 - Fotbal: Prima mansa a turului intai preliminar al Ligii Europa
3 - Atletism: Liga de diamant, Eugene (SUA)
3-25 - Ciclism: Turul Frantei
4 - Moto: Marele Premiu al Catalunyei
5-11 - Tenis: ATP - Newport (SUA), WTA - Budapesta (Ungaria), Bastad (Suedia)
6-7 - Fotbal: Mansa secunda a turului intai preliminar al Ligii Campionilor
8 - Atletism: Liga de diamant, Lausanne (Elvetia)
8 - Fotbal: Mansa secunda a turului intai al Ligii Europa
9-11 - Auto: Raliul Bulgariei (trebuie confirmat)
9-11 - Tenis: Sferturile de finala ale Cupei Davis
10 - Atletism: Liga de diamant, Gateshead (Marea Britanie)
11 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Marii Britanii
12-18 - Tenis: ATP - Bastad (Suedia), Stuttgart (Germania), WTA - Palermo (Italia), Praga (Cehia)
13-14 - Fotbal: Prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Campionilor
15 - Fotbal: Prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Europa
16 - Atletism: Liga de diamant, Paris (Franta)
16-22 - Scrima: Campionatele Europene de la Leipzig (Germania)
18 - Moto: Marele Premiu al Germaniei
19-25 - Tenis: ATP - Indianapolis (SUA), Hamburg (Germania), WTA - Portoroz (Slovenia), Bad Gastein (Austria)
20-21 - Fotbal: Mansa secunda a turului doi preliminar al Ligii Campionilor
21-25 - Volei: Finala Ligii Mondiale, Cordona (Argentina)
22 - Atletism: Liga de diamant, la Monte Carlo (Franta)
22 - Fotbal: Mansa secunda a turului doi preliminar al Ligii Europa
25 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Germaniei
25 - Moto: Marele Premiu al Statelor Unite ale Americii
26 iulie - 1 august - Tenis: ATP - Los Angeles (SUA), Gstaad (Elvetia), Umag (Croatia), WTA - Stanford (SUA), Istanbul (Turcia)
27-28 - Fotbal: Prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Campionilor
27 iulie - 1 august - Atletism: Campionatele Europene de la Barcelona (Spania)
29 - Fotbal: Prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Europa
30 iulie - 1 august - Auto: Raliul Finlandei
31 - Ciclism: Clasica San Sebastian
31 iulie - 11 august - Tir: Campionatele Mondiale de la Munchen (Germania)
AUGUST
1 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Ungariei
1-7 - Ciclism: Turul Poloniei
2-8 - Tenis: ATP - Washington (SUA), WTA - San Diego (SUA), Copenhaga (Danemarca)
3-4 - Fotbal: Mansa secunda a turului trei preliminar al Ligii Campionilor
4-15 - Natatie: Campionatele Europene de la Budapesta (Ungaria)
5 - Fotbal: Mansa secunda a turului trei preliminar al Ligii Europa
6 - Atletism: Liga de diamant, Stockholm (Suedia)
9-15 - Tenis: ATP - Toronto (Canada), WTA - Cincinnati (SUA)
13-14 - Atletism: Liga de diamant, Londra
15 - Moto: Marele Premiu al Cehiei
16-22 - Tenis: ATP - Cincinnati (SUA), WTA - Montreal (Canada)
17-18 - Fotbal: Mansa tur a meciurilor de baraj din Liga Campionilor
17-24 - Ciclism: Eneco Tur
19 - Atletism: Liga de diamant, la Zurich (Elvetia)
19 - Fotbal: Prima mansa a meciurilor de baraj din Liga Europa
19-22 - Kayak-Canoe: Campionatele Mondiale in linie de la Poznan (Polonia)
20-22 - Auto: Raliul Germaniei
23-28 - Tenis: ATP, WTA - New Haven (SUA)
24-25 - Fotbal: Mansa secunda a meciurilor de baraj din Liga Campionilor
26 - Fotbal: Mansa secunda a meciurilor de baraj din Liga Europa
27 - Atletism: Liga de diamant, Bruxelles (Belgia)
27 - Fotbal: Supercupa Europei, Monte Carlo (Franta)
28 august - 12 septembrie - Baschet: Campionatul Mondial masculin, Turcia
28 august - 19 septembrie - Ciclism: Turul Spaniei
29 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Belgiei
29 - Moto: Marele Premiu al Statelor Unite al Americii
30 august - 12 septembrie - Tenis: US Open (SUA)
SEPTEMBRIE
4 - Fotbal: Meciuri din preliminariile Campionatului European din 2012
5 - Moto: Marele Premiu al statului San Marino
6-12 - Lupte: Campionatele Mondiale de la Moscova
9-12 - Kayak-Canoe: Campionatele Mondiale de slalom de la Tacen (Slovenia)
9-13 - Judo: Campionatele Mondiale de la Tokyo (Japonia)
10-12 - Auto: Raliul Japoniei
10-12 - Canotaj: Campionatele Europene de la Montemor-o-Velho (Portugalia)
10-18 - Box: Campionatele Mondiale feminine de la Bridgetown (Barbados)
11-19 - Tenis de masa: Campionatele Europene de la Ostrava (Cehia)
12 - Auto: Marele premiu de Formula 1 al Italiei
13-19 - Tenis: WTA - Guangzhou (China), Quebec (Canada)
14-15 - Fotbal: Prima etapa a grupelor Ligii Campionilor
16 - Fotbal: Prima etapa a grupelor Ligii Europa
17-19 - Tenis: Semifinalele Cupei Davis
18-30 - Haltere: Campionatele Mondiale din Antalya (Turcia)
19 - Moto: Marele Premiu al Ungariei
19-26 - Gimnastica rotmica: Campionatele Mondiale de la Moscova (Rusia)
20-26 - Tenis: ATP - Metz (Franta), Bucuresti (Romania), WTA - Seul (Coreea de Sud), Taskent (Uzbekistan)
23 septembrie - 3 octombrie - Baschet: Campionatul Mondial feminin, Cehia
24 septembrie - 10 octombrie - Volei: Campionatul Mondial masculin, Italia
26 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al statului Singapore
27 septembrie - 3 octombrie - Tenis: ATP - Kuala Lumpur (Malaysia), Bangkok (Thailanda), WTA - Tokyo (Japonia)
28-29 - Fotbal: Etapa a II-a a grupelor Ligii Campionilor
29 septembrie - 3 octombrie - Ciclism: Campionatele Mondiale pe sosea, Melbourne (Australia)
30 - Fotbal: Etapa a II-a a grupelor Ligii Europa
OCTOMBRIE
3 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei
3-14 - Sport: Jocurile Commonwealth-ului, New Delhi (India)
4-10 - Tenis: ATP - Beijing (China), Tokyo (Japonia), WTA - Beijing (China)
10 - Ciclism: Cursa Paris-Tours
10 - Moto: Marele Premiu al Malaysiei
11-17 - Tenis: ATP - Shanghai (China), WTA - Linz (Austria), Osaka (Japonia)
16 - Ciclism: Turul Lombardiei
17 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 al Coreei de Sud
17 - Moto: Marele premiu al Australiei
17-24 - Gimnastica: Campionatele Mondiale de la Rotterdam (Olanda)
18-24 - Tenis: ATP - Stockholm (Suedia), Moscova (Rusia), WTA - Moscova (Rusia), Luxembourg (Luxemburg)
19-20 - Fotbal: Etapa a III-a a grupelor Ligii Campionilor
21 - Fotbal: Etapa a III-a a a grupelor Ligii Europa
22-24 - Auto: Raliul Spaniei
25-31 - Tenis: ATP - Lyon (Franta), Viena (Austria), Sankt Petersburg (Rusia), WTA - Mastersul de la Doha (Qatar)
29 octombrie - 14 noiembrie - Volei: Caampionatul Mondial feminin, Japonia
31 - Auto: Marele premiu de Formula 1 al Braziliei
31 - Moto: Marele Premiu al Portugaliei
31 octombrie - 7 noiembrie - Canotaj: Campionatele Mondiale de la Lake Karapiro (Noua Zeelanda)
NOIEMBRIE
1-7 - Tenis: ATP - Basel (Elvetia), Valencia (Spania), WTA - Bali (Indonezia)
2-3 - Fotbal: Etapa IV-a a grupelor Ligii Campionilor
4 - Fotbal: Etapa a IV-a a grupelor Ligii Europa
4-13 - Scrima: Campionatele Mondiale de la Paris (Franta)
6-7 - Tenis: Finala Fed Cup
7 - Atletism: Maratonul de la New York (SUA)
7 - Moto: Marele Premiu de la Valencia (Spania)
8-14 - Tenis - ATP - Paris-Bercy (Franta)
12-14 - Auto: Raliul Marii Britanii
12-27 - Sport: Jocurile Asiatice, Canton (China)
14 - Auto: Marele Premiu de Formula 1 de la Abu Dhabi (Emiratele Arabe Unite)
21-28 - Tenis: ATP - Mastersul de la Londra (Marea Britanie)
23-24 - Fotbal: Etapa a V-a a grupelor Ligii Campionilor
25-28 - Natatie: Campionatele Europene in bazin scurt
DECEMBRIE
1-2 - Fotbal: Etapa a V-a a grupelor Ligii Europa
3-5 - Tenis: Finala Cupei Davis
7-8 - Fotbal: Etapa a VI-a a grupelor Ligii Campionilor
7-19 - Handbal: Campionatul European feminin, Danemarca si Norvegia
8-18 - Fotbal: Campionatul Mondial al cluburilor
12 - Atletism: Campionatele Europene de cross-country, Albufeira (Portugalia)
15-19 - Natatie: Campionatele Mondiale in bazin scurt, Dubai (Emiratele Arabe Unite)
15-16 - Fotbal: Etapa a VI-a a grupelor Ligii Europa.

Modifică setările cookies