VIDEO Adrian Mititelu Jr., entuziasmat după victoria cu Farul Constanța. Când va fi numit noul antrenor la FCU Craiova

Data publicarii: Luni 04 Septembrie 2023, 10:08
Data actualizarii: Luni 04 Septembrie 2023, 10:22

FCU Craiova a obținut o victorie spectaculoasă în fața lui Farul Constanța, scor 4-0, în etapa a opta din Superliga României.

Craiovenii au deschis scorul în minutul 18, prin Van Durmen, care a primit o centrare de la Compagnucci. Oaspeţii nu au avut replică, iar oltenii şi-au majorat avantajul în minutul 45+1, când Aurelian Chiţu i-a pasat lui Dragoş Albu, care a înscris stabilind scorul pauzei.

Farul Constanța a continuat jocul slab şi în partea secundă, lucru de care au profitat adversarii. Mai întâi a înscris Baeten, din pasa lui Aurelian Chiţu, în minutul 57, pentru ca Bauza să stabilească scorul final în minutul 80.

Reacția lui Adrian Mititelu Jr după succesul cu Farul Constanța

Patronul oltenilor s-a declarat încântat de victoria obținută de echipa pe care o conduce, mărturisind că intenționează ca în această pauză competițională să rezolve și problema antrenorului.

"A fost o seară magică, însă suntem departe de ceea ce ne-am propus la începutul sezonului. Jocul din această seară ne arată că se poate mult mai mult în acest sezon. Cred că s-a făcut dreptate cu acest rezultat în istoria meciurilor noastre cu Farul, pentru că în ultimele 3-4 partide ne-au bătut sau am făcut egal nemeritat.

Echipa a practicat un joc bun și în meciurile acelea când s-a pierdut cu 4-3, cu 5-3. Cred că se puteau obține mult mai multe puncte în acest sezon. Dacă nu făceam acele greșeli în apărare în anumite partide, astăzi eram pe loc de play-off.

Nu este nimic pierdut, mai sunt multe etape și cred că vom învinge Dinamo în prima partidă după această pauză competițională și vom urca din ce în ce mai mult în clasament. Am jucat foarte bine, ne-a ieșit totul și sper să o ținem așa în continuare.

Ne prinde bine această pauză, sperăm să strângem rândurile, să numim un antrenor și să ducem lucrurile pe un drum bun. Zilele acestea am lăsat-o mai moale cu negocierile pentru că ne-am axat pe acest joc, nu am vrut să mai apărem în presă cu tot felul de nume.

Dar de acum avem două săptămâni la dispoziție să găsim un antrenor potrivit. Avem discuții cu antrenori români și cu străini", a declarat Adrian Mititelu Jr, după meci.