VIDEO Hanescu si-a iesit din minti la Wimbledon! I-a injurat pe spectatori si s-a retras!

Data publicarii: Vineri 25 Iunie 2010, 22:55
Data actualizarii: Vineri 25 Iunie 2010, 23:17

Victor Hanescu a abandonat in turul III la Wimbledon dupa ce si-a pus spectatorii in cap.

Victor Hanescu, numarul 38 ATP si al 31-lea favorit, a abandonat la scorul de 0-3 in setul decisiv al partidei cu germanul Daniel Brands, locul 98 ATP.

Hanescu a abandonat la scorul de 6-7 (7/9), 6-7 (3/7), 7-6 (9/7), 6-3, 3-0, dupa trei ore si 25 de minute, dupa ce a avut trei mingi de meci in setul trei.

In setul patru, Hanescu a cerut interventia fizioterapeutului, insa in cel de-al cincilea a fost avertizat de arbitru pentru conduita nesportiva. Le-a raspuns urat spectatorilor care vociferau in tribuna. Hanescu s-a enervat rau de tot si la un moment dat servea direct in aut. In cele din urma, Hanescu s-a dus la arbitru si l-a anuntat ca nu va mai continua.

Hanescu si-a egalat cea mai buna buna performanta a carierei in turneul londonez. Hanescu a mai ajuns in turul trei la Wimbledon in 2003 si 2009. El va primi pentru accederea in turul trei 31.350 de lire sterline (circa 38.000 de euro).