Imagini surprinse astazi la Brasov: suporterii au rupt gardurile si au intrat pe teren, un fan a ajuns la spital. FOTO

FC Brasov UTA Arad Liga 2 Seria 2
Data publicarii: Sambata 28 Mai 2016, 12:22
Data actualizarii: Sambata 28 Mai 2016, 13:06

Meci tensionat astazi la Brasov, in ultima etapa a playoff-ului din Liga a II-a.

UPDATE: UTA a castigat meciul de la Brasov cu 3-2, cu un gol marcat in minutul 89, si si-a asigurat prezenta la barajul de promovare.

UTA a incheiat playoff-ul pe 2, la egalitate de puncte cu liderul Gaz Metan.

FC Brasov a incheiat sezonul pe locul 5.

Captura foto: ProSport

FC Brasov a primit astazi vizita Aradului, iar tensiunea din tribune a degenerat intr-un conflict care a oprit partida in minutul 11.

Fanii Brasovului au rupt gardul, au intrat pe gazon si au vrut sa mearga in sectorul ocupat de UTA, dar fortele de ordine au intervenit la timp, iar furia suporterilor a fost stopata inainte sa se transforme intr-o bataie generala.

Cu toate astea, mai multi suporteri au avut de suferit. Un fan din tabara brasoveana a ajuns la spital, dupa ce a fost lovit la cap.

Meciul a fost cu miza doar pentru UTA, echipa implicata in lupta pentru promovare. FC Brasov ocupa pozitia a 5-a, penultima din playoff-ul Seriei a 2-a.

Capturi foto: DigiSport