EMOTII de retrogradare! Craiova 1-3 Curtea de Arges! Comenteaza aici fazele meciului!

Craiova Curtea de Arges Superliga
Data publicarii: Sambata 01 Mai 2010, 16:55
Data actualizarii: Sambata 01 Mai 2010, 17:02

Universitatea Craiova a pierdut pe teren propriu cu International Curtea de Arges si se teme din nou pentru retrogradare. Radut a deschis scorul in minutul 3 cu un sut superb.

Golurile echipei oaspete au fost marcate de Radut '4, Kone '19 si Daniel Stan '67, in timp ce pentru gazde a punctat Mihai Dina '39.

Scorul a fost deschis in minutul 4 de International Curtea de Arges, prin atacantul Mihai Radut, care dupa un dribling scurt la 25 de metri a sutat plasat in vinclul drept al portii aparate de Silviu Lung Jr.

Echipa oaspete isi majoreaza diferenta in minutul 19, scor 0-2, dupa ce Emmanuel Kone primeste o pasa in adancime, la limita ofsaidului, si din 10 metri trimite in plasa laterala.

Universitatea Craiova reduce din diferenta in minutul 39, scor 1-2. Dupa mai multe centrari in careul oaspetilor, atacantul Mihai Dina, din 7 metri, trimite puternic mingea in poarta aparata de Lung.

Scorul final, 1-3, este stabilit in minutul 67, cand Daniel Stan a plecat de la 35 de metri, la limita ofsaidului, si a marcat cu o scarita peste Lung, iesit la mijlocul careului.

In minutul 79, jucatorul bulgar Iliev (Universitatea Craiova) primeste cartonasul rosu, pentru un fault in postura de ultim aparator, dupa ce Lazar scapase singur spre poarta.

Universitatea Craiova: 21. Lung - 99. Buleica (32. Badoi '32), 4. Iliev, 7. Gaman, 17. Balace - 3. Prepelita, 3. Barbu (28. Gangioveanu '62), 13. Dilevski, 25. Firtulescu (18. Craciun '24) - 9. M. Costea, 20. Dina. Antrenor: Mark Wotte.

International Curtea de Arges: 12. M. Popa - 6. Blay, 3. Viera, 21. Chiriches, 24. Frasineanu 2. Bacila (10. Lazar '31), 27. Pintili, 14. Voiculet (29. Menassel '63), 5. Kone - 7. Radut, 9. Apostu (30. D. Stan '46). Antrenor: Ionut Badea.

Cartonase galbene: Radut '51, Popa '64
Cartonas rosu: Iliev '79
Arbitri: Mugurel Draganescu (central) - Ionel Popa, Zoltan Szekely (asistenti) - Mihai Prodan (rezerva).
Observatori: Romeo Pascu, Ioan Muresan.

La meciul disputat la Drobeta Turnu Severin au asistat aproximativ 3.000 de spectatori, printre care s-a aflat si antrenorul Ilie Balaci.