Nebunie REALa cu goluri Ronaldo si Kaka, Milan UMILITA acasa dupa 13 ani! Vezi REZUMATE

CLICK AICI PENTRU REZUMATE VIDEO

2 goluri in 45 de minute in 7 meciuri de Liga - aceasta e cifra socanta a zilei de miercuri in Liga Campionilor. Totul s-a schimbat insa in repriza secunda, cand Kaka, Cristiano Ronaldo si Giggs au readus spectacolul. www.sport.ro iti prezinta toate meciurile de miercuri din Grupele Ligii Campionilor

Daca ai ratat meciurile de marti, intra aici pentru rezultate, clasamente, statistici si REZUMATE VIDEO

GRUPA A: 1. Bayern 4p, 2. Bordeaux 4p, 3. Juventus 2p, 4. Maccabi Haifa 0p

ZERO: BAYERN 0-0 JUVENTUS
Echipele de start:
BAYERN:
Butt, Braafheid, Van Buyten, Ribery, Robben, Ottl, Klose, Lahm, Muller, Badstuber, Schweinsteiger
JUVENTUS: Buffon, Chiellini, Felipe Melo, Grosso, Marchisio, Iaquinta, Camoranesi, Trezeguet, Grygera, Diego, Legrottaglie

Bayern si Juve n-au putut sa se desfaca intr-un meci care s-a terminat 0-0, scor care nu ajuta pe nimeni in acest moment. Bayern a ajuns in Grupa A din Liga la 4 puncte, Juve are abia 2, in timp ce Bordeaux se bate cu Bayern pentru primul loc cu 4 puncte, dupa victoria cu Maccabi Haifa.

- Bayern venea dupa un 0-1 cu Hamburg in campionat.
- Avea 5 meciuri castigate consecutiv pana la meciul cu Hamburg.
- Juventus venea dupa un 1-1 cu Bologna.
- Diego a jucat o ora pentru Juventus dupa o accidentare, in timp ce De Piero a debutat in acest sezon, din postura de rezerva.
- De la Bayern au lipsit Demichelis, van Bommel si Luca Toni.
- La ultimul antrenament, Ribery si Robben au fost odihniti.
- Juventus nu a putut conta pe Sissoko, Cannavaro si Tiago, accidentati.
- A fost a 5-a oara cand cele doua echipe s-au intalnit.

MACCABI HAI... PA: BORDEAUX 1-0 MACCABI HAIFA
1-0, min 83: Ciani

BORDEAUX:
Carrasso, Ciani, Diarra, Gourcuff, Cavenaghi, Wendel, Plasil, Chalme, Planus, Tremoulinas, Chamakh
MACCABI: Davidovitch, Teixeira, Culma, Dvalishvili, Golasa, Ghadir, Masilela, Katan, Kinan, Kayal, Meshumar

Bordeaux a inceput greu in acest sezon de Liga, dar si-a turat motoarele pe parcurs. Fosta adversara a Clujului in Grupele Ligii a invins la limita, 1-0, pe Maccabi Haifa, si s-a instalat pe primul loc in Grupa, la egalitate de puncte cu Bayern, 4.

Ciani de la Bordeaux a marcat unicul gol al meciului, in minutul 83.

- Bordeaux venea dupa un 1-0 cu Rennes in Franta
- Francezii au 20 de meciuri fara infrangere in toate competitiile, cu 18 victorii.
- De la Bordeaux au lipsit Jussiê si Yoan Gouffran.
- De la Maccabi ai lipsit Alon Harazi si Amir Edri

In prima zi:
Juventus 1-1 Bordeaux
Maccabi 0-3 Bayern

GRUPA B: 1. Manchester 6p, 2. Wolfsburg 3p, 3. TSKA Moscova 3p, 4. Besiktas 0p.

PRIMELE PUNCTE PENTRU TSKA: TSKA MOSCOVA 2-1 BESIKTAS
1-0, min 7: Dzagoev
2-0, min 61: Krasic
2-1, min 90: Köybasi

TSKA a scos primele puncte din acest sezon de Liga, in fata turcilor de la Besiktas, care raman cu zero puncte dupa 2 meciuri.

Dzagoev a deschis scorul pentru rusi in minutul 7 al meciului, pentru ca in minutul 61 Krasic sa il duca la 2-0.

Besiktas si-a revenit, insa prea tarziu. Koybasi a marcat pentru turci in minutul 90, iar meciul s-a incheiat 2-1.

TSKA:
Akinfeev, Semberas, Ignashevich, Berezutski, Dzagoev, Mamaev, Mark Gonzalez, Odiah, Krasic, Berezutski, Necid
BESIKTAS: Rustu, Koybasi, Ibrashim Kas, Sivok, Nihat, Mert Nobre, Tello, Ekrem Dag, Holosko, Ferrari, Ernst

MANCHESTER:
Kuszczak, Evra, Ferdinand, Owen, Anderson, Rooney, Giggs, Vidic, Carricl, O'Shea, Valencia
WOLFSBURG: Benaglio, Schafer, Ricardo Costa, Josue, Dzeko, Misimovic, Hasebe, Madlung, Riether, Grafite, Gentner

Meci nebun pe Old Trafford intre Manchester di Wolfsburg. Dupa o prima repriza alba, nemtii au deschis scorul in minutul 56 prin Dzeko, moment in care tribunele din Manchester au inghetat.

3 minute mai tarziu, vetaranul Giggs a lovit spectaculos din lovitura libera de la peste 20 de metri, mingea trimisa de el a fost deviata de zid si s-a dus in poarta.

Manchester a reusit sa invinga prin golul senzational reusit de Carrick in minutul 76, cu un sut de la marginea careului la coltul lung, fara sanse pentru portarul Benaglio.

- Manchester venea dupa 2-0 in campionat cu Stoke, goluri marcate de Berbatov si O'Shea
- Wolfsburg venea dupa un 4-2 cu Hannover in Germania.
- De la United au lipsit Hargreaves, Rafael, Obertan si Van der Sar.
- Manchester nu a mai pierdut acasa in Liga din 2005, cand Milan castiga pe Old Trafford.

Wolfsburg 3-1 TSKA Moscova
Besiktas 0-1 Manchester

GRUPA C: 1. Real Madrid 6p, 2. Zurich 3p, 3. AC Milan 3p, 4. Marseille 0p

UMILINTA DUPA 13 ANI: AC MILAN 0-1 FC ZURICH
0-1, min 10: Tihinen

AC MILAN:
Storari, Kaladze, Pato, Inzaghi, Seedorf, Nesta, Flamini, Jankulovski, Abate, Pirlo, Ambrosini
ZURICH: Leoni, Margairaz, Aegerter, Vonlanthen, Okonkwo, Djuric, Koch, Rochat, Gajic, Barmettler, Tihinen

Acum 13 ani, in Liga Campionilor, Milan suferea una din cele mai mari umilinte, era invinsa de Rosenborg cu 2-1 pe San Siro. Astazi, Milan s-a trezit lovita de o echipa necunoscuta: Zurich.

Elvetienii care nu s-au predat usor nici cu Real Madrid in prima etapa, cand au reusit sa se apropie la 2-3, au deschis scorul in minutul 10 pe San Siro, prin Tihinen. Cu toate eforturile disperate ale italienilor, care au incercat sa revina in meci, partida s-a incheiat 1-0 pentru elvetieni, iar Milan se afla in unul din cele mai negre puncte din istorie.

- Milan venea dupa un 0-0 cu Bari in Italia.
- Zurich venea dupa 1-2 cu Neuchatel Xamax in Elvetia.

REAL MADRID:
Casillas, Pepe, Sergio Ramos, Gago, Kaka, Cristiano Ronaldo, Benzema, Marcelo, Guti, Albiol, Xabi Alonso
MARSEILLE: Mandanda, Taiwo, Cheyrou, Lucho, Niang, Mbia, Abriel, Heinze, Diawara, Morientes, Bonnart

Real Madrid - Barcelona, pe Santiago Bernabeu, finala la care toata lumea viseaza in acest sezon, incepe sa prinda forma. Desi este abia a doua etapa a Grupelor Ligii, cele doua par de neoprit, iar Real a ajuns la 8 goluri marcate in 2 meciuri.

Dupa o repriza chinuita cu Marseille, Real a spart gheata in minutul 58 al meciului, prin starul Cristiano Ronaldo. 3 minute mai tarziu, Kaka a lovit din penalty, pentru ca Ronaldo sa reuseasca dubla in minutul 64.

- Real venea dupa un 3-0 in Spania cu Tenerife, marcatori Benzema, de doua ori, si Kaka.
- Marseille a pierdut in ultima etapa din Franta, 3-2 cu Valenciennes.
- Metzelder, Ruud vand Nistelrooy, Arbeloa si Lassana Diarra au lipsit de la Real.
- De la Marseille au lipsit Bakari Kone, si Hilton, accidentati.
- Ultima data cand Real a jucat acasa cu Marseille s-a terminat 4-2, cu Roberto Carlos, Ronaldo si Figo marcatori. Ronaldo reusea o dubla.
- Marseille a pierdut 5 meciuri consecutive in deplasare in Liga.

FC Zurich 2-5 Real Madrid
Marseille 1-2 AC Milan

GRUPA D: 1. Chelsea 6p, 2. Porto 3p, 3. APOEL 1p, 4. Atletico 1p

ANEL...KO: APOEL 0-1 CHELSEA
0-1, min 18: Anelka

APOEL:
Chiotis, Grncarov, Poursaitides, Charalambides, Helio Pinto, Nuno Morais, Alexandrou, Mirosavljevic, Haxhi, Michail
CHELSEA: Cech, Ivanovic, Ashley Cole, Essien, Carvalho, Lampard, Malouda, Kalou, Terry, Belletti, Anelka

Cu un italian pe banca, Chelsea a ajuns experta in rezultate tip "1-0". Dupa 1-0 acasa cu Porto, Chelsea a invins in a doua etapa a Grupelor cu 1-0 pe APOEL Nicosia.

Super atacantul francezi, Anelka, a marcat unicul gol al meciului cu APOEL, iar Chelsea are acum 6 puncte si se distanteaza in Grupa.

- APOEL venea dupa 3-0 cu Doxa Katokopia.
- Chelsea a pierdut in ultima etapa din Anglia, 1-3 cu Wigan.
- De la APOEL au lipsit Paulo Jorge, Zewlakow, Broerse, Sikora, accidentati.
- De la Chelsea au lipsit Alex, Deco, Ballack, Sturridge si John Obi Mikel

C-O FALCA(O) IN CER: FC PORTO 2-0 ATLETICO MADRID
1-0, min 75: Falcao
2-0, min 82: Rolando

PORTO:
Helton, Bruno Alves, Raul Meireles, Belluschi, Falcao, Mariano Gonzalez, Hulk, Fucile, Rolando, Alvaro Pereira, Tomas Costa
ATLETICO: Roberto, Forlan, Jurado, Aguero, Paulo Assuncao, Juanito, Ujfalusi, Simao, Perea, Pablo Ibanez, Cleber Santana

Fostul coleg al lui Fabbiani de la River Plate, adus in aceasta vara la Porto, a lovit primul in meciul cu Atletico Madrid. Porto a deschis scorul in minutul 75 al meciului, iar 7 minute mai tarziu a inchis tabela, prin golul lui Rolando.

In acest moment, Porto are 3 puncte si se afla pe 2 in Grupa D.

- Porto vine dupa un 1-0 cu Sporting in campionat.
- Atletico a facut 2-2 cu Valencia in ultima etapa din Spania.
- De la Porto lipsesc Miguel Lopes, Silvestre Varela si Cristian Rodriguez.