Romanii AU TALENT! Ajax a fost strivita timp de 120 de minute pe National Arena! Steaua 2-0 (4-2 la penaltyuri) Ajax! VIDEO cu REZUMATUL unei seri MAGICE!

Data publicarii: Joi 21 Februarie 2013, 23:59
Data actualizarii: Vineri 22 Februarie 2013, 01:23

Vezi cum au trait stelistii ultima MINUNE!!! Penaltyurile cu Valencia - CLICK AICI

Comenteaza meciul direct pe Facebook - CLICK AICI

STEAUA: Tatarusanu - Rapa, Chiriches, Gardos, Latovlevici - Tatu, Prepelita, Tanase - Popa, Rusescu, Chipciu
Rezerve: Stanca, Szukala, Filip, Parvulescu, Costea, Nikolic, Rocha

AJAX: Vermeer - van Rhijn, alderweireld, Moisander, Blind - Eriksen, Poulsen, de Jong - Sighthorsson, Cuenca, Fischer
Rezerve: Cillessen, Veltman, Dijks, Schone, Serero, Boerrigter, Lukoki

CLICK AICI pentru toate rezultatele din Europa League!

FINAL Se trece la 11 metri

Min 117: Sut Serero, pe langa poarta! Ce ocazie pentru Ajax!!

Min 115: Ambele echipe sunt intinse pe teren, nu se mai respecta posturile prea mult. Stelistii alearga incredibil!

Min 110: Ocazie Eriksen din corner, peste poarta!!

Min 106: Incepe a doua repriza de prelungiri!

PAUZA

Min 102: Ajax forteaza de cateva minute iar stelistii au probleme in defensiva.

Min 95: Nikolic ajunge cu minea pana pe linia careului insa trage in blocaj!

Min 92: Latovlevici salveaza o minge in 6 metri! Interventie excelenta!!

Min 91: A inceput prima repriza de prelungiri

FINALUL celor 90 de minute! Steaua intra in prelungiri cu Ajax, dupa ce a egalat scorul in cele doua manse!

Min 90: Se arata 3 minute de prelungiri

Min 89: Ajax preseaza, Fischer ne da emotii in careu insa Gardos respinge pana la urma.

Min 83: BARA AJAX!!!!!!! Meci incredibil pe Arena Nationala!!! Tatarusanu scoate fabulos de pe linia portii la faza urmatoare!!!

Min 81: De Boer face ultima schimbare:
 > >  Serero
 < <  Fischer

Min 80: Face si Reghecampf ultima schimbare:
 > >  Parvulescu
 < <  Tatu

Min 80: Adi Popa intra in careu pe dreapta si centreaza in fata portii, scot olandezii in ultima clipa!

Min 77: GOOOOOOOOOOOOOL STEAUA!!!!!!! Chiriches trimite IN VINCLU din marginea careului!!!!!!!!!!!

Min 73: ... Filip

Min 71: De Boer nu mai rezista presiunii pusa de Steaua si face 2 schimbari deodata:
 > >  Boerrigter, Schone
 < <  Cuenca, Sighthorson

Min 70: SUT al lui Chiriches de la 30 de metri, putin pe langat!!

Min 65: Schimbare la Steaua, Tanase nu mai poate.
 > >  Nikolici
 < <  Tanase

Min 60: BARA a lui Adi Popa dupa un sut fantastic de la 16 metri!!!

Min 58: SUT periculos al lui Fischer, de la 30 de metri, putin pe langa.

Min 55: OCAZIE STEAUA!!! Tanase trage de la 30 de metri, putin pe langa poarta! STEAUA O DOMINA DE 10 MINUTE PE AJAX!!!

Min 53: Rapa intervine din spate in careu insa arbitrul nu da penalty! Interventie riscanta a lui Rapa!!!

Min 49: Steaua incepe in pressing si obtine un corner insa Vermeer prinde cu siguranta.

Min 46: A reinceput meciul. Reghe a facut o schimbare:
 > >  Filip
 < <  Prepelita

PAUZA

Min 44: FAZA GENIALA pe final de repriza! Ajax cere corner si il obtine dupa protestele jucatorilor, insa centralul nu mai lasa lovitura de colt sa se execute :)))))

Min 43: Ajax preseaza si incearca sa inscrie pe finalul reprize, Steaua se apara aglomerat!

Min 39: Chiriches a dat o pasa geniala de gol la reusita lui Latovlevici!

Min 38: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL STEAUA!!!!!!!!! Inscrie Latovlevici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Min 34: OCAZIE STEAUA! Steaua are o lovitura libera indirecta din 6 metri, dupa o greseala a olandezilor! Rusescu trage in blocaj din pacate!

Min 28: Stelistii fac cu greu fata pressingului sustinut al olandezilor. Sighthorsson este surprins in offside.

Min 23: Meciul s-a mai domolit, olandezii ataca pozitional, stelistii incearca dar nu reusesc. Atacurile Stelei sunt pe stanga in 80% din cazuri.

Min 17: Latovlevici este facut praf de Cuenca insa Chipciu dubleaza excelent si blocheaza centrarea in ultima clipa.

Min 12: OCAZIE IMENSA pentru Ajax! Olandezii rateaza din 6 metri fabulos, Chiriches scoate din plonjon!

Min 7: Gardos vede ... pentru un fault din spate.

Min 6: Eriksen trage putin peste poarta din lovitura libera.

Min 5: Prepelita a intrat greu in joc, e nevoit sa faca un fault din spate la mijlocul terenului dar arbitrul il iarta de un galben evident.

Min 3: Steaua este in atac de la inceputul meciului si pune presiune pe careul olandezilor.

Min 1: A inceput meciul, Steaua joaca cu Fundatia Nesu pe piept.

"Rusescu si Chipciu pot fi noul Andrei Cristea. Eu cred ca Chipciu rezolva meciul si ne vom califica", a zis Gigi Becali la Sport.ro, inaintea meciului.

"Daca se califica Steaua in seara asta, ma duc la Cotroceni, il iau pe Presedinte si direct la Golden Blitz ma duc", a spus patronul Stelei la Sport.ro