VIDEO BLESTEMUL englez continua! Simion a pierdut centura WBC dupa o decizie CIUDATA a arbitrilor! Merita sa piarda?

Data publicarii: Duminica 14 Iulie 2013, 00:43
Data actualizarii: Duminica 14 Iulie 2013, 00:43

►GerMoney la Putere! In direct la Sport.ro si Voyo.ro: duminica 17:50 Hansa – Bayern si marti 20:30 Borussia - Luzern!

Dupa Bute, un nou roman ramane fara centura pe taram englez. Viorel Simion a pierdut centura WBC in fata galezului Lee Selby, dupa 16 meciuri la rand fara infrangere. Romanul a fost nemultumit de decizia arbitrilor si a contestat-o!

DECIZIE: "Bruce" Lee Selby e noul campion WBC International! Toti arbitrii i-au acordat victoria de o maniera categorica, o decizie cel putin ciudata pentru ca meciul a parut mult mai strans iar romanul a avut loviturile mai clare.

Runda 12:
"Trezeste-te daca vrei sa devii campion!", ii striga oamenii lui Selby! Britanicul risca sa isi dezamageasca fanii! Ultima runda: Viorel loveste de doua ori cu dreapta si a punctat! A eschivat bine si apoi a lovit din nou! Simion incheie meciul epuizat complet si incercat sa reziste! Adversaruls au pare mai proaspat si incearca decisiva! FINAL! Simion a facut un meci mare in Anglia!

Runda 11: Simion pare obiosit si nu mai ataca. A incasat cateva lovituri si apoi si-a revenit! A iesit din nou la atac si a lovit puternic de mai multe ori! A incheiat runda peste adversarul sau si se pregateste de asaltul final!

Runda 10:
Simion i-a convins pana si pe comentatorii de la Sky. Acestia sustin ca romanul a castigat ultimele trei runde si a impresionat mai ales in utima! Si o face din nou cu o lovitura de dreapta cu care isi clatina adversarul!

Runda 9: Simion pare epuizat fizic! Adversarul sau este cu un cap mai inalt decat el si a depus un efort enorm sa alerge dupa el in ring. Simion trimite o directa puternica in figura lui Selby, galezul sangereaza! Urmeaza noi crosee puternice ale romanului care il imping pe Selby sa fuga de el!

Runda 8: Selby incepe in forta si puncteaza de cateva ori. Simion nu ramane dator si trimite si el un croseu puternic. Urmeaza apoi momente bune cand isi tine adversarul in corzi si il loveste de cateva ori! Repriza se incheie cu un bombardament al lui Simion! "Nu e nicio problema, tu controlezi meciul!", i-au spus antrenorii lui Selby in pauza.

Runda 7:
Expertul Sky, televizunea care transmite meciul in Marea Britanie, sustine ca Selby a castigat toate rundele de pana acum! Simion parca il aude si trimite un croseu superb de dreapta in adversarul sau!

Runda 6: Selby trimite doua crosee bune si domina inceputul de repriza! Simion se revanseaza cu un croseu de dreapta si cu mai multe lovituri rapide in figura adversarului sau! Reluarile TV arata un upercut infricosator incasat de Simion de la Selby!

Runda 5:
Selby a invatat lectia si pastreaza distanta fata de Simion. Romanul pandeste in joc de glezne o greseala a galezului si reuseste sa loveasca de cateva ori. Selby a lovit si el odata puternic in abdomentul lui Simion!

Runda 4: "Nu da serie, da in burta! Da in ficat! Uita-te unde lovesti!" au fost indicatiile primite de roman in pauza. Asta a si facut Simion si si-a atins tinta de cateva ori cand si-a prins adversarul descoperit!

Runda 3: Simion isi prinde adversarul in corzile ringului, dar acesta reuseste sa iasa fara dauna. Romanul a punctat de mai multe ori cu lovituri rapide in adversarul sau!

Runda 2:
Simion a inceput si repriza asta in forta si a fost la un pas de lovitura decisiva inca din inceput! Romanul a dominat si runda a doua, dar a si incasat un croseu puternic in figura!

Runda 1:
Inceput bun, Simion cauta slabiciunea adversarului sau. Romanul l-a hartuit pe "Bruce Lee" tot timpul si a punctat superb cu un croseu de dreapta!