Dinamo a luat bataie in Liga Campionilor!

Dinamo Liga Campionilor Volei
Data publicarii: Miercuri 08 Decembrie 2010, 20:47
Data actualizarii: Miercuri 08 Decembrie 2010, 20:47

Echipa de volei feminin Dinamo Bucuresti a fost invinsa, miercuri, in deplasare, de formatia italiana Scavolini Pesaro, cu scorul de 3-0, in cel de-al treilea meci din grupa E a Ligii Campionilor.

Fetele de la Dinamo au pierdut la mare lupta primul set, 25-22, dar au debutat excelent in cel de-al doilea, 5-1, dupa cateva realizari ale Alidei Marcovici. Scavolini a reusit egalarea la mijlocul setului, 13-13, preluand si conducerea, 18-17, dupa care a castigat, cu 25-19. Setul al treilea a fost o formalitate pentru gazde, care s-au impus cu 25-15.
In primele doua partide jucate in grupa E, Dinamo a cedat pe teren propriu, cu azerele de la Rabita Baku (0-3), dar si in deplasare, cu formatia poloneza Bielsko Biala (2-3).
Urmatoarea partida pentru formatia bucuresteana va avea loc in 14 decembrie, tot cu formatia italiana Scavolini Pesaro, dar pe teren propriu.